Marmaris’te Sma’lı Zehra Süt Kuzusu İçin Planlı Turnuvada 100 Bin TL Toplandı

Marmarisli SMA hastası Zehra Bebek’e destek üzere Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla Cenup Ege Aşçılar Derneği marifetiyle düzenlenen futbol turnuvasında yaklaşık 100 bin liralık toplandı.

Marmarisli SMA Çeşit 1 hastası 10 maaş Zehra Bebek amacıyla başlatılan destek kampanyası kapsamında Güney Iye Aşçılar Derneği’nin Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği turnuvanın finalinde yürek töreni yapıldı. Törene, 10 mahiye Fatma Zehra Dağ’ın ailesi, Marmaris Uray Başbuğ Yardımcısı Burak Demirtaş, Marmaris Belediyesi Divan Üyesi ve Marmaris Uray Gençlikspor Başkanı Hasan Yaylalı, Cenup Iye Aşçılar Derneği (GEMAD) Başkanı Ciddi Deniz ve çokça sayıda çağrılı katıldı. Turnuvada Zehra süt kuzusu amacıyla tahminî 100 bin liralık hediye toplandı.

Aşçılar, otel çalışanları, hazırlık firmalarının personeli ve gazetecilerden oluşan 15 takımın savaş ettiği turnuvanın şampiyonu Orka Lotus Beach Hotel oldu. İkincilik kupasını İP (İdeal) Hotels alırken, turnuvanın üçüncüsü ise Green Nature Diamond Hotel oldu. Turnuvanın yer centilmen takımı kupasını ise Marmaris Basın ekibi aldı.

Turnuvanın amacına ulaştığını belirten Cenup Veli Aşçılar Derneği Başkanı Vahim Bahir, “Turnuvaya katılan, destek veren, sponsor olan herkese değişik teşekkürname ediyorum. Sizlerin desteği ile 100 bin lirayı çok aynı para toparladık amma tabi kim tam değil. Bu hastalıkla uğraş üzere ferdî çabalardan çokça elan ilavesi gerekiyor. Bu de fakat devletimizin desteği ile gibi. Devlet büyüklerimizden bu tutkun çocuklarımızın tedavisini üstlenmesini bekliyoruz. Bu turnuvada çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik. Sizlerin desteği ile SMA değil Zehra Bebek kazanacak” dedi.

Share: