Mardin’de 30 ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı

Mardin’da 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde planlı program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ilbay ve Büyükşehir Şehremaneti Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Yaya Liva Komutanı Liva Vukuf Yokarıbaş marifetiyle çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla bitmeme eden törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Törende günün mazmun ve önemini belirten konuşmayı Yaya Binbaşı Erman Yıldız yaparken günün valör ve önemini belirten şiiri dahi Borsa İstanbul Küçük Asya Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve tören birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Sarayı dinlenmelik alanında bile tebrikat ve kabul törenine katıldı.

Törene Ilbay Mahmut Demirtaş’ın birlikte 70. Mekanize Piyon Liva Komutanı Liva Bilgelik Yokarıbaş, İl Açıkgöz Komutanı Tugay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Dr. Vazıh Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, martir aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin peşi sıra 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: