Mardin’de 30 ağustos Galebe Bayramı törenle kutlandı

Mardin’üstelik 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü törenle kutlandı.

Hükümet Konağı uğrunda planlı program, Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ilbay ve Büyükşehir Uray Başkanvekili Mahmut Demirtaş ile 70’inci Mekanize Piyon Liva Komutanı Tuğgeneral Bilgelik Yokarıbaş eliyle çelenk sunuldu. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyon Binbaşı Erman Nasip yaparken günün meal ve önemini belirten şiiri üstelik Borsa İstanbul Küçük Asya Lisesi öğrencisi Zeliha Bakay okudu. Vali Demirtaş, törene katılan protokol üyelerinin, vatandaşların ve merasim birliklerinin bayramını kutlayarak Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi fuaye alanında bile tebrikat ve akseptans törenine katıldı.

Törene Ilbay Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra 70. Mekanize Piyade Sancak Komutanı Sancak Hikmet Yokarıbaş, İl Bitirmiş Komutanı Liva İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Okumuş Turhan, askeri ve mülki erkan, sivil topluluk kuruluşları ve siyasal parti temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Kabul töreninin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sona erdi. – MARDİN

Share: