Mardin haberi | Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri tamamlandı

Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri tamamlandı.

Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri, yarkurul üyeleri tarafından hazırlanan bütçe teklifleri mecliste oylamaya sunuldu. Müdürlüklerin bütçe teklifleri oylamasında aynı kısmı düşünce birliğiyle, sair kısmı de düşünce çokluğu ile kabul edildi.

Belediyeye sadık birimler yoluyla hazırlanan bütün 461 milyon 25 bin teklik bütçe meclisten geçti.

Grup Başkanvekili Zeynel Abidin Toparlı, 2021 ve 2022 yılında Artuklu Belediyesinin gelirleri, algı gelirleri, girişim ve yükümlülük gelirleri, alınan bağışlar ve yardımlar, özel varidat, proje yardımları, ayrıksı gelirler ve resülmal gelirlerinden 2021 yılında mecmu 101 milyon 223 bin, 2022 yılında ise 152 milyon 326 bin liralık dirimlik elde edildiğini bildirdi.

Son İki ayda ise beklenen gelirin 45 bin teklik civarında olduğunu belirten Toparlı, bütçe yılını kısaca 200 milyon teklik gelir ile kapanacağı civar görüldüğünü söyledi.

Mecliste kabul edilen bütçenin ömre bedel olmasını dileyen Toparlı, “Artuklu Belediyemizce hazırlanan bütçemiz, ayrımsız geçmiş yılın gelirleri, bu yılın gelirleri göz uğrunda bulundurularak önümüzdeki yılın bütçesi oluşturulmaya çalışılmıştır. Bizler ilçemiz amacıyla çalışıyoruz. Bu bütçe, bütün ilçe halkının bütçesidir. Bu bütçe ilçemizin kalkınması ve büyümesi için kullanılacaktır. Çalışmalarımız, yatırımlarımız artarak bitmeme edecektir.” dedi.

Share: