Manisa haberleri! Yunusemre Belediyesi meclisi toplandı

Yunusemre Belediye Reisi Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen Yunusemre Belediye Meclisi’nin Teşrinievvel Kocaoğlan ikinci oturumunda 2022 Finansal Yılı Hazırlık Bütçesi ve Başarım Programı fikir birliği ile akseptans edildi.

Yunusemre Şehremaneti Meclis Toplantısının ikinci birleşimi, Yunus Emre Kavim Çarşısı Etkinlik Salonu’nda yapıldı. Şehremini Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir numara celse ile alay malay 29 konu görüşüldü. Toplantıda 2023 Finansal Yılı Tedarik Bütçesi, 1 Milyar 241 Milyon TL namına belirlenirken; 2023 Başarım Programı görüş birliği ile meclisten geçti. Oylama sonrası konuşan Belediye Reisi Çerçi, Yunusemre Belediyesi’nin Türkiye’nin sunu başarılı belediyeleri ortada vadi aldığını belirterek bu başarıda emeği olanları kutladı.

Divan üyelerinin 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nı dahi kutlayan Belediye Başkanı Çerçi, bu yıl 8.si düzenlenecek olan Uluslararası Yunus Emre Günleri’ne çağırma etti. Adamakıllı tıpkı organizasyona daha karı sahipliği yapmaya hazırlandıklarını kaydeden Başkan Ayakçı “29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı yaklaştı. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor bu miftah ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve yekpare şehitlerimizi gönül borcu ve gönül borcu ile anıyorum. Tekrar uray namına Kasım ayında 8. Arsıulusal Yunus Emre Günleri’ni düzenleyeceğiz. 1 – 5 Kasım tarihleri beyninde yapacağımız etkinliklerde birbirinden değerli adlar, vatandaşlarımız ile buluşacak” sözleriyle tamamladı. Son Teşrin kocaoğlan divan toplantısının 1 Son Teşrin saat 17.00’de yapılması kararlaştırıldı. – MANİSA

Share: