Manisa haberleri: Akhisar’da ganimet 14 motosiklet sahibine teyit edildi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde uyanık ekipleri, ayrımlı tarihlerde çalınan 14 motosikleti bularak sahiplerine teyit etti.

Motosikletlerin teslimi için İlçe Cingöz Komutanlığı’na çağrılan motor sahiplerine reflektör ve yelek ihsan edildi, arakçılık olaylarıyla ilişik bilgilendirme yapıldı.

Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Mefret, 2 haftada yaptıkları denetimlerde 14 çalıntı motosiklete ulaştıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızda farkındalık kurmak açısından İlçe Cingöz Komutanlığında teslimini yapıyoruz. Arakçılık olaylarında vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz, dünyalık ve mülklerini himayesiz vaziyette bırakmamaları üzerine” dedi.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Bölüm Müdürü Jandarma Astsubay Mümessil Astsubay Başçavuş Ünal Erdemir üstelik hususi denetimlerde motosikletlerin şasi numarasından sorgulama yaptıklarını dile getirerek, “Üzerindeki plakalara bakmıyoruz. Gerçeklik plakası nedir, bunları ortaya çıkarıyoruz. Bu sayede buluntu ve ganimet motosikletleri yakalıyoruz. Fakat bulduğumuz motosikletleri sahiplerine ulaştırabilmemiz için motosikletlerin tescile kayıtlı olması geçişsiz. Tamam vatandaşlarımıza öncelikle aldıkları motosikletlerin plakalarını çıkartarak tescile vasıta olmalarını kaynak ediyorum. Çünkü bu sayede çalınan motosikletleri bulduğumuzda sahibine ulaştırabiliyoruz.” diyerek konuştu.

Share: