Manisa haberi… Kula’nın içme suyu sorununu çözecek proje başlıyor

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Boğa’u ülfet etti. Ziyarette, ilçenin içme suyu ihtiyacına kısa sürede hal getirebilmek yerine 1 Eylül’da ihalesine çıkılacak olan 18 kilometrelik içme suyu hattı projesi ile ilişik istişarede bulunularak sahada inceleme gerçekleştirildi.

Kula ilçesinin jeolojik ve volkanik yapısı nedeniyle akarsu kaynaklarının verimli olmayışı ve açılan sondajlarda suya ulaşılamaması sorununa köklü hal getirebilmek adına Manisa Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (MASKİ) Umumi Müdürlüğü, 18 kilometrelik polat borularla içme suyu hattı çalışması gerçekleştirecek. 1 Eylül’de ihalesine çıkılacak olan proje için Umum Müdür Burak Aslay, Kula’ya benzeri mülakat gerçekleştirdi. İlk olarak Belediye Reisi Hüseyin Boğa’a makamında müzakere gerçekleştiren Umum Müdür Burak Aslay, ardından yatırım sahasında vadi algı olan kuyularda inceleme gerçekleştirdi. Ziyaret ve incelemelere Kula Şehremini Hüseyin Boğa dahi haremlik ederken, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Büyükşehir Belediyesi Kula Muhtarlık İşleri Bölüm Müdürü Münevver Topdemir ve MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural Kula Belediyesi Sedir üyesi Mustafa Sümen ve Denizli Çivril ilçesi sakat AK Fırka kaymakamlık başkanı Mehmet Celep bile meydan aldı.

İnceleme sahasında açıklamalarda mevcut MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Manisa’mızın güzide ilçelerinden biri olan Kula ilçemizde, belediye reisi Sayın Hüseyin Kele ile gelişigüzel Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün meclis toplantısında müjdesini verdiği ve ilçenin 50 yıllık akarsu sorununu çözecek envestisman ile ait Sarnıç mahallesindeki sondajlarda incelemelerde bulunduk. Kula ilçemizin içmece suyu ihtiyacını bloke etmek için Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Cengiz Ergün’ün Ankara’bile yaptığı görüşmeler sonrasında ivinti kazanan projemiz çerçevesinde 18 kilometre içmece suyu hattı döşeyerek hanelere vasıl suyun verimini artıracağız. Milletvekillerimizin, bakanlarımızın, şehremaneti başkanlarımızın üstelik destekleriyle İller Bankası’ndan kredinin temini yapıldı. Yapacağımız imalatlar sayesinde önümüzdeki yaza girmeden Kula ilçemizin akarsu sorununu kırkyıllık çözmeyi hedefliyoruz. İlçemiz için şimdiden körpe olsun” ifadelerini kullandı. – MANİSA

Share: