Kuşadası Belediyesi: “Geriden Geriye Yapılaşmaya Asla Boğaz Vermeyeceğiz”

Kuşadası Belediyesi, kamuoyunda bayındırlık barışı çıkacağı yönünde oluşan algının gizlice yapılaşmaya istinatgâh oluşturduğuna özen çekerek, “Sinsice yapılaşmaya asla derbent vermeyeceğiz” açıklamasını yaptı.

Kuşadası Belediyesi Bina Kontrol Müdürlüğü, ilçede son dönemde artış gösteren uğrun yapılaşmaya ilgilendiren zaman mukayyet izah yaptı. ‘Kamuoyunda ümran barışı çıkacağı yönünde oluşan algının uğrun yapılaşmaya istinatgâh oluşturduğunun’ belirtildiği izah şöyle:

“İlçemiz mezuniyet sınırları içre Kuşadası Belediyesi Bina Kontrol Müdürlüğü ekiplerince 2019 yılı Mayıs ayı itibari ile yapılan denetimlerde 1657 skor imara aykırı uygulama tespit edilmiştir. 3194 dar İmar Kanunu’nun ilgilendiren maddeleri uyarınca bu tayin edilen aykırılıklara kanuni muamele uygulanmıştır. Tayin edilen imara uymaz uygulamalardan 786’sinin 3194 basit İmar Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında uygunluğu sağlanmıştır. Gabi mütezayit aykırılıklar amacıyla ise mevzuat kapsamında kanuni işler bitmeme etmektedir.

“GERIDEN GERIYE YAPILAŞMAYA ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ”

Son dönemde kamuoyunda bayındırlık barışı çıkacağı yönünde benzeri algı oluşmuş ve bu uzanım üstelik uğrun yapılaşmaya zemin hazırlamıştır. Kuşadası’nın ümran planları dahilinde ve belirli tıpkısı akort içerisinde hareket gösterebilmesi amacıyla habersizce yapılaşma ile mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu konuda Uray Başkanımız Sayın Ömer Günel’in de talimatları nettir. Uğrun yapılaşmaya asla boğaz vermeyeceğiz.”

Share: