Kuran-ı Alicenap-i ezberleyen 160 hafız icazet aldı

Kuran-ı Kerim-i ezberleyen 160 saklayan icazet aldı

ERZİNCAN – Erzincan’birlikte Kur’an kurslarında Kur’an-ı Alicenap’i ezberleyen 160 kafa diplomaları düzenlenen Hafızlık İcazet Töreninde verildi.

Erzincan İl Müftülüğü bünyesinde bulunan Kur’an kurslarında hafızlığını bütünler öğrenciler amacıyla Terzibaba Camiinde Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

Terzibaba Camiin de düzenlenen programa Vali Mehmet Çalınmış, Mebus Senet Çakır, Diyanet İşleri Başbuğ Yardımcısı Hüccet İşleyen, Erzincan İl Müftüsü Belgit Çakırdoğan, koruyan olan çocukların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Koçak tilaveti ile başlayan izlence hafızların yerini alması ve tören düzeni konuşmaları ile bitmeme etti.

Program birlikte mütekellim Kült İşleri Başbuğ Yardımcısı Dr. Hüccet İşleyen, devlet genelinde hafızlık ve Kur’an kurslarına büyük rabıt olduğunu anımsatarak, “Gençlerin Kur’an okumasının birlikte memleketine kıvrak evlatlar olması için de gayret gösteriyoruz. Hamdolsun yüzlerce binlerce öğrencimiz bu kurslara katılıyor. Burada torunlar hemen Kur’an okumayı değil adabımuaşeret öğreniyorlar. Amacımız memleketine, devletine, dünyasına katkı sağlayacak evlatlar çoğaltmak.” dedi.

Konuşmaların ardından program hafızlara doküman, hediyelerin takdimi ve yakarış ile akıbet buldu.

Share: