Kümese giren asıl ayı ve yavrusu tavukları hakeza temizlik etti! O anlar kamerada

Rize’nin Ardeşen ilçesinde eğleşme fail Yüksek Kuyumcu, geçtiğimiz haftasonu eşiyle alay malay Çamlıhemşin ilçesi Dereci köyündeki evlerine gitti. Hafta sonu evlerine sâdır koşa seçme devir kendileri gelince öten horozu duymayınca bire bir aksilik olduğunu fark etti. Kuyumcu kümesin etrafına ördüğü lif örgülerin parçalandığını görerek içeriye girince da ızdırap manzarayla karşılaştı. 9 tavuğu ve 1 horozu yırtık halde gören Kuyumcu elan öncesinden taktırdığı müşteri kayıtlarını izleyince şoke oldu. 1 anne kocaoğlan ve yavrusunun kümese girerek yaklaşık 2 saat boyuncu durduğunu gören Cevahirci, ayıların benzeri henüz gelmemesi üzere duruk voltajlı benzeri mekanizma kurdu.

“İNSAN GELSE İNSANI DAHI PARÇALAYACAK”

Şanlı Cevahirci, köyde komşularından 7 kişinin üstelik bu kabil zararların olduğunu belirterek “Benim önceden yumurtalarım kayboluyordu. Bundan belde da kümese almaç koydum. Geçtiğimiz hafta alışveriş haset hanımla köye gittiğimiz ahit normalde horoz bizi tanıyıp ötüyordu ama ötmedi. Eşim horozun ötmediğini taharri etmemi söyledi. Baktığım bile balaban benzeri delik, teli yırtıp geçiyorlar ve 9 pare tavuğumu ve 1 horozumu temizlik ediyor. Hangi hayvanın girdiğini düşünüyorum bilahare arkadaşlarıma sorduğumda tilkidir diyorlar. Kameraya baktığımda ise 2 kocaoğlan girmiş ve tahminî 2 saat içeride kalmışlar. Mahallenin eksiksiz içi, yani insan gelse insanı dahi parçalayacak” dedi.

“BENİM TAVUKLARIM CİNSTİLER”

Zararının karşılanmasını talip Cevahirci, “Normalde ayılar bu büyüklüğünde aşağıya inmiyordu. Savcı tıpkı ağabeyimize sordum. Bu görüntüyle gidersem mağduriyetimizi gidereceğimizi söyledi. Benim tavuklarım cinstiler. Sayı Farkı fiyatları 2 bin 500 civarlarındaydı. Çabucak benim değil. 7 kişinin daha tavuklarını boğuyorlar. Bu davranışlar 1 buçuk kamer içerisinde oluyor. Ayılar tekrardan ati” şeklinde konuştu.

Share: