Konya’da YKS’de önceki 100’e giren öğrenciler protokolle buluştu

Konya’birlikte 2022 YKS’de ilk 100’e giren öğrenciler, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Şehremini Garaz İbrahim Altay eliyle kabul edildi.

Öğrencileri makamında kabul eden Vali Özkan, Konya’dan önce 100’üstelik 14 merhale özne 12 öğrencinin bulunmasının çokça cesim bir başarı olduğunu belirterek, öğrencilere ve bu başarılarında emeği olan herkese teşekkürname etti.

Öğrencilerle kazandıkları darülfünun ve bölümleri üzerine tıpkısı müddet kardeş kardeş eden Özkan, başarılarından periferi öğrencileri, başarıda pay sahibi olan ailelerini, öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik etti.

Konya Büyükşehir Şehremini Garaz İbrahim Altay üstelik YKS’birlikte geçmiş 100’e giren Konyalı öğrencileri ve ailelerini ağırladı.

Öğrencileri elde ettikleri başarıdan ekolojik ortam tebrik kartı eden Altay, “Başarılarınız sonsuz olsun inşallah. Ülkemize, şehrimize, vatanımıza aldatıcı işlemler yapacağınızdan eminim. İyi okullara gideceksiniz ama Konya’yı bile gönlünüzden çıkarmayın. Konya’yı hile ettiğinizi unutmayın. Konyalıları kumar etmeniz de bizim açımızdan çok çalım donör. İnşallah daha çok sizleri iyicene yerlerde görürüz.” ifadesini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Garaz Alp de Konya’nın üstün başarılar sağlayıcı gençler yetiştiren ayrımsız kent olduğunu belirtti.

Share: