Konya haber… Karatay Belediyesi Lavanta Bahçesi’nden toplanan lavantalarla ayrımlı mahsulat üretti

Karatay Belediyesi, Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde 400 bin metrekarelik alanda oluşturduğu Karatay Lavanta Bahçesi’nin lavantalarından bir nice yapıt elde etti.

Belediyeden yapılan mukayyet açıklamaya bakarak, Karatay Lavantaları’ndan elde edilen örgensel reçel, dondurma, takti, gazoz, yağ, sabun ve kolonya, bodur sürede herkesten nazik zevk topladı.

Açılamada ifadesine saha sunulan Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, Karatay Lavantası’nın ve ürünlerinin vatandaşların eskimemiş gözdesi olduğunu belirtti.

Lavanta Bahçesi’nin görselliğiyle bölgenin bakir hava merkezlerinden biri olduğunu nâkil Kılca, şöyle devam etti:

” Türkiye’nin en iri lavanta bahçesini oluşturma çalışmalarımızı 2019’de başlatmıştık. Daha ilk molozla kaplı ve karışma edilmiş 400 bin metrekarelik alanda misilsiz ayrımsız güzelliğe eş Karatay Lavanta Bahçemizi oluşurduk. Bahçemiz ekonomiye bile ulama sağlıyor. Hiçbir kimyevi havari ve aroma donör kullanmadan ve tamamen geleneksel yöntemlerle üretilen ürünlerimiz şişman gusto topladı. Karatay Belediyesi olarak projemizle ayrımsız zamanda çiftçilerimize örnek olmayı amaçlıyoruz. Bu konuda da balaban tıpkısı küşayiş aldık.”

Kılca, SELIM Fırka Genel Merkezi’nde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a üretilen mahsulat karşı etraflı bilgi verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcımız Leyla Delicesine Mahir ile Karatay’ımıza dayalı tekmil yatırımlarımızı ve projelerimizi tanıttık. Hele kentin yıpranmamış markası haline mevrut Karatay Lavantası ile elde ettiğimiz munzam değer ve üretimini sağladığımız mahsulat hakkında teferruatlı hikmet ödeme fırsatımız oldu. Karatay’ımızın seçkin ahit arkasında olan, eksiksiz imkanları seferber eden Cumhurbaşkanımıza cesaret ve destekleri üzere haddinden fazla teşekkür ediyorum. İlçemize, şehrimize ve insanımıza derece katacak bir nice projemizle bakım etmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: