Komutan Ziyalı, sahadaki talepleri bakanlık ve yetkililere ileterek çözüyor

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Adıyaman Saylav Ahmet Aydınlık, kayran çalışmaları sonrasında belirleme edilen sorun ve ihtiyaçların çözümü amacıyla ilişik nazır ve yetkililerle görüşüyor.

Meclisin tatile girmesiyle alay malay Adıyaman’da köy karye gezen, vatandaşlarla tıpkı araya gelen ve toplumun herhangi bir kesimini dinleyerek, sorunlara ve ihtiyaçlara hal üretmeye çalışılıyor. Vatandaşların taleplerinin birçoğunu durumunda ilgilerle görüşerek çözen Ahmet Işıklı, tıpkı kısmını ise Ankara’da bakanlıklar ve mezun mercilere yaptığı musahabe ile çözüyor.

Saylav Ahmet Ziyalı, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ve Orman Genel Müdürü Bekir Karaçabey’i musahabe etti.

Ziyaretlere ilgili açıklamada mevcut Ahmet Okumuş, “Yaz boyunca Adıyaman’da yaptığımız müzakere ve incelemelerde tayin ettiğimiz gerekseme ve taleplerin giderilmesi ile sorunların çözümü amacıyla Ankara’da ait ve yetkili merciler gözetiminde takiplerinizi sürdürüyoruz. İlimizin baraj ve sulama projeleri ilkin doğmak amacıyla tarım ve hayvancılık alanında planlanan ve bitmeme eden yatırımlarını Tarım ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi ile müracaat ettik. Adıyaman’a nida ettik. Tıpkı terslik olmazsa 21 Eylül’de Bakanımız Adıyaman’a ati.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’i ziyaretimizde ise, Fidanlık Müdürlüğü’nün kurulması, bölgemizdeki orman varlığının arttırılması ile orman köylüsüne ve ilimize verilecek destekler hakkında istişarelerde bulunduk. Elan öncesinde DSİ Umumi Müdürümüz ile gelişigüzel ati ve baraj ve sulama projelerini yerinde inceleyeceğiz” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: