Komutan Yılmaz, zelzele bölgesinden dönen ekibi karşıladı

Komutan Yılmayan, yer sarsıntısı bölgesinden dönen ekibi karşıladı

BURSA Hareket bölgesinden onlarca vatandaşın kriz altından çıkarılmasına yardım sağlayan Saika Belediyesi Taharri Kurtarma ekiplerini görevlerini tamamlayarak Bursa’ya döndü.

Mevki tarihinin arz şişman felaketlerinden biri olan ve Kahramanmaraş ilkin kalkışmak için 10 ili etkileyen 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra Yıldırım Belediyesi üstelik yaraları bu arada yolmak için harekete geçti. Depremin olduğu günden bu yana yıkımın yaşandığı bölgelerde kriz altında kalan vatandaşları kurtarabilmek için canlarını dişlerine takan depremin görünmez kahramanları fahri arama istirdat ekipleri, evlerine dönmeye başladı. 14 dönme süresince gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarla bir nice vatandaşı kurtaran Saika Kontrol Kurtarma Ekibi’ni Bursa dönüşünde Yıldırım Şehremini Oktay Yılmayan ve şehremaneti personeli karşıladı.

Vefakar kahramanlara teşekkürname eden Saika Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Saika Arama Istirdat Ekibimiz ilçemizin kardeşliğinin, vefasının, yardım elinin simgesi oldu. Ege’da ormanlar yanarken, Karadeniz’i hâkim vurunca ilk onlar koştu. Yeniden tıpkı fedakarlık ve inançla son zelzele felaketinde dahi bölgeye koştu. Gerileme altındaki evlatlarımıza, kardeşlerimize, annelerimize, babalarımıza, ninelerimize, dedelerimize düş oldu. Sayımsız canımızı göçük altından kurtardı. Vatana hizmetin, kontak ve beraberliğin sunu iyice örneğini ortaya koydular. Herhangi Bir biriyle çalım duyuyor, hepsini özden kutlama ediyorum. Rabbim milletimize ayrımsız elan böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Share: