Komutan Kültürlü: “HDP’nin amacı Kürtleri altılı ganyan masaya kortej etmektir”

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı anadan görme aylık genel gündem değerlendirmesi amacıyla gazetecilerle ayrımsız araya geldi. İl Başkanı Muhammet Kutsal Okumuş, “HDP’nin amacı Kürtleri altılı masaya söz etmektir” dedi.

Geleneksel hale mevrut maaş umumi ruzname toplantısı çerçevesinde gazetecilerle gerçekleştiren mülakat amacıyla DOĞRU Tümen Diyarbakır İl Başkanlığında güruh düzenlendi. Buluşmaya SELIM Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Kutsal Aydın, eski gün il başkanı Muhammed Akaret ve matbuat mensupları katıldı. Kentin genel gündemleriyle ilgilendiren açıklamalarda kâin Ziyalı, HDP’nin altılı masada Kürtleri küçümseme etmeye çalıştığını kaydetti. Vazıh, “Bu hafta HDP saylav Meral Müşavere Beştaş’ın DOĞRU Partililere müteveccih olarak ‘İktidarımızda sizleri yargılayacağız’ şeklindeki hezeyanına şehadet ettik. Hatırlamakta kâr var ki DOĞRU Öğür kısaca 20 almanak iktidarı boyunca Türkiye’birlikte bir zamanlar sahne kendisine görülen yüzlerce bükülme niteliğinde adımlara Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde imza atmış tıpkısı politik harekettir. İktidarımız süresince yapmış olduğumuz bu devrimleri yer özellikle halkımızın desteği ve mazlumların duasıyla başarmış benzeri siyasal partiyiz. Bizler bükülme niteliğinde bu kazanımları, hem halkın değerlerine antagonist mugayeret partileri ve onların uzantılarına hem bile sözüm ona Kürtleri baziçe ettiğini sav fail HDP ve onun uzantılarına karşın başardık. Meral Danış Beştaş’a tavsiyemiz, Kürtlerin bildirme iri düşmanı ve bu topraklardaki umum kötülüklerin anası olan CHP ile iktidar ortaklığı üzerinden DÜRÜST Partilileri yargılayabilme hayalini aynı kenara bırakıp, aynı masada oturulmaya tenezzül birlikte edilememenin hesabını Kürtlere vermesidir. HDP’nin bir tane amacı Kürtleri ve Kürt oylarını altılı ganyan masaya saraka etmektir. Bu CHP-HDP birlikteliğinden üstelik Meral Danış Beştaş’a ve arkadaşlarına erk değil, çabucak tarihe geçecek tıpkı kara sıkıntılı miras olarak kalacaktır” dedi.

“Teşrinisani ayında Diyarbakır’birlikte milli maç oynanacak”

Başbuğ Vazıh Dürüst Fırka Diyarbakır İl Başkanlığı namına tahminî 1 yıldır uluslararası bire bir futbol maçının Diyarbakır’dahi oynanabilmesi üzere çokça savaşım ettiklerini, müsabakanın Diyarbakır’ın şu dakika ki sağlık ortamını hem ülke ortamında hem bile uluslararası alanda göstereceğini düşündüklerini ve bunu çokça önemsediklerini kaydederek milli topluluk maçının Diyarbakır’dahi oynanacağı müjdesini verdi. Entelektüel, “Diğer yandan birlikte çöz turizme yönelik oldukça koca benzeri girişim olacağını hesapladık. Binnetice bu gayretin sonucunu dahi almış bulunuyoruz. 16 Kasımda Türkiye milli takımı ile İskoçya milli takımı arasındaki futbol müsabakası Diyarbakır’ımızda oynanacaktır. Bu yüce organizasyonun şehrimize güzel olmasını diliyoruz. Bu gayretlerimizin başarıya ulaşması amacıyla desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Ayak Topu Federasyonu Başkanımız Mehmet Büyükekşi ile Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ve Milletvekillerimize Diyarbakır’ımız hesabına teşekkürü aynı borç biliyorum. İç turizmde berenarı çoğalan ayrımsız yıl yaşıyoruz. Yılın geçmiş 8 ayında kısaca 600 bin dirilik Diyarbakır’ı görüşme etti. Gerek Ilk Teşrin ayında düzenlenecek Sur Yolu Firez Festivalimiz ve gerekse Son Teşrin ayında yapılacak milli futbol müsabakası sayesinde 2022 yılını bire bir milyon turistle kapatacağımıza ve yıl hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Büyüyen, gelişen ve güzelleşen Diyarbakır’daki huzur ortamının tekmil Diyarbakırlılar amacıyla yer iri alacak olduğunu ayrımsız defa elan hatırlatmak istiyorum. Bu varlık ortamına parçalanmamış Diyarbakırlılar sahip çıkmalı ve çocuklarımıza bu geçim ve güzelliğiyle bırakıt yerine bırakmalıyız. Bizler dahi Diyarbakır’ın daha de gelişmesi, güzelleşmesi üzere elimizden mevrut tamam gayretle çalışmalarımıza var gücümüzle devam edeceğiz” diyerek konuştu. – DİYARBAKIR

Share: