Komutan Erdoğan, Denizli’nin demiryolu talebini yineledi

Denizli Platformu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Kasıt Erdoğan’ın dönme sözcülüğündeki yeni dönemin geçmiş toplantısını yaptı. Başkan Erdoğan, toplantıyla ilgilendiren değerlendirmesinde “Toplantımızda, bu çevrim şehrimiz ve sektörlerimiz amacıyla neler yapmamız gerektiğini görüşüp, rüçhan gündemimizi belirledik. Umum birliğiyle, var gücümüzle, eş paydamız olan Denizli’miz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kamuoyunda kısaca Denizli Platformu kendisine aşina Denizli Sanayici, Tacir ve İşadamları Platformu üyesi meslek odaları ile sivil cemiyet kuruluşları, DTO bakım binasındaki toplantı salonunda bir araya geldi. Bakir dönemin ilk toplantısı, bakir Dolaşma Sözcüsü DTO Yönetim Kurulu Başkanı Hedef Erdoğan’ın idaresinde gerçekleştirildi. Çevrim Sözcüsü Erdoğan, toplantının açılış konuşmasında, âlem üyelerine katılımlarından belde teşekkür etti. Erdoğan, “Denizli Platformu’nu, bu dönemde henüz hareketli, komple ve henüz ruhlu bir ayla değirmek amacıyla hep açık katılım olmasını imge ediyoruz. Bu platformda gündeme gelecek tekmil konuları, mukteza yerlere bütün bu arada hikâyelemek istiyoruz. Şehrimizle ilişik hangi bahis dile gelirse gelsin çıktı dünya çantasını eline takanak, ilgili yerlere ve makamlara giderek onu anlatacak. Bilfarz ilgilendiren vekillik Ulaştırma ise başkanlarımızla bu arada Iblağ Bakanlığı’na gidip derdimizi anlatacağız. Tecim ile ilgiliyse Tecim Bakanlığı’na, tarımla ilgili ise Tarım Bakanlığı’na gideceğiz. Böyle peki isek elan canlı olabiliriz diyerek düşünüyorum” dedi.

“Denizli’mizin demir hat taşımacılığı ile ilgili problemini bu süreçte çözmeyi çokça arzu ediyoruz”

Denizli’ni demir yolu taşımacılığı ile ilgilendiren problemlerini olduğunu bunu ise fora etmek amacıyla çalıştıklarını anlatan Komutan Erdoğan, “Uçak seferleri konusunun gündemimize girmesi amacıyla toplantı öncesinde bize iletildi. Bunun yanı sıra benim ana gündeme ilam etmek istediğim ve Denizli’mizin demir hat taşımacılığı ile ilişkin problemini bu süreçte çözmeyi haddinden fazla iştiyak ediyoruz. Biz bunu seçkin yerde çokça defa söyledik. Cumhurbaşkanımıza büyüklüğünde birlikte taşıdık. En gücük sürede bu konuyu inşallah Ulaştırma Bakanı’mıza de anbean aktaracağız. Demir yolumuz özellikle Aydınlık- Selçuk’a büyüklüğünde bizim bir tane hattı; benzeri sefer acul aynı şekilde koşa sorumluluk çevirmenin için bakacağız. Gine gitmişken hele limanlara aracısız ulaşımın sağlanması için hiç aktarma yapmadan gidiş ile ilgilendiren Denizli Platformu olarak şu an bu konuyu ele alıp karara bağlayıp bunun üzerinde duracağız” diye konuştu. Denizli Tecim Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdoğan’ın konuşmasının arkası sıra gayrı STK temsilcileri üstelik değişik konulardaki görüşlerini belirtti.

“Denizli’mizin ihtiyaçları ve beklentileri üzere seferber olduk”

Denizli Platformu Çevrim Sözcüsü Hedef Erdoğan, toplantıyla ilgilendiren değerlendirmesinde ise “Denizli Platformumuz, yıpranmamış döneminin önceki toplantısını tamamladı. Rüçhan gündemini ve neler yapılacağını karara bağladı. Platformumuz, Bölüm Sözcülüğümüzde topyekün akım ederek ulaşımdan turizme, sanayiden tarıma kadar cemi alanlarda müstelzim ne varsa ilgili yerlere iletmeye bitmeme edecek. Denizli Platformu’muzun üyesi sivil sosyete kuruluşlarımız, Denizli’mizin ihtiyaçları ve beklentileri amacıyla seferber oldu. daha çok atacağımız seçkin etap, elan iyisi ve elan güzeline tıpkı dakika geçmiş yansımak amacıyla olacak. Şehrimizin konularını ve önceliklerini, ilişkin seçkin yere genişlik kısa zamanda ahali birliğiyle ulaştıracağız” dedi. – DENİZLİ

Share: