Komandolar Şanlıurfa’dan alkışlarla uğurlandı

Şanlıurfa’de arama kurtarma, yardım ve kovanlık faaliyetine katılan 2 bin 565 kurnaz komando er ve düzenlilik korucusu görevlerini tamamlayarak bütün alay malay okudukları andın arkası sıra kentten ayrıldı.

Sel afetinin yaşandığı Şanlıurfa’üstelik taharri istirdat çalışmaları tamamlandı. Bölgeye atıf edilen komando er ve asayiş korucuları, evleri, işyerleri, ana yol ve sokakları dolduran balçık yığınlarını temizleyerek vatandaşa havari oldu. Devletin cemi imkanlarının seferber edildiği Şanlıurfa’üstelik, yaralar sarılmaya bitmeme ediyor. Selde 16 yaşama hayatını kaybetmişti.

Arama istirdat çalışmalarının bittiği Şanlıurfa’dahi temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalara Siirt Jandarma Özel Harekat Taburu, Diyarbakır Jandarma Komando birlikleri ve Diyarbakır Düzenlilik Korucuları, Batman Jandarma Komando Er Birlikleri ve Batman Düzenlilik Korucuları, Mardin Uyanık Komando Birlikleri ve Mardin güvenlik korucularından oluşan 2 bin 565 jandarma komando ve güvenlik korucuları çalışmalara destek verdi. Çalışmalarını bütünler komando er ve güvenlik korucuları planlı törenin arkası sıra Komando Andını okuyarak Şanlıurfa’dan alaylı bir şekilde ayrıldı. Komando andını okuyan askerlere vatandaşlar alkış çalarak teşekkür etti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada, komandolara teşekkür ederek, vatandaşın Mehmetçiğin desteği ile elan de güçlendiğini anlatım etti. – ŞANLIURFA

Share: