Koku davası cinayetinde 3 durdurma

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki Kenan Uzunay’ın koku davası dolayısıyla esasen silahla meftun halde ormanlık alanda ölü bulunması olayıyla ilgilendiren gözaltına alınan 5 kişiden 3’ü tutuklandı.

Geçen Pazartesi haset akşam saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kat kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz tıpkısı ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkisinde tutum terasını geçtikten ahir zehir virajın olduğu bölgeye denize girmeye mevrut 2 gailesiz, ormanlık alanda ayrımsız kişiyi başından meftun halde buldu.

İhbarın arkası sıra bölgeye gelen keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu belirleme etti. Cingöz ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde serbest yetenekli tetkik yaptı. Fenomen yeri ve çevresinde dedektörle da kontrol yapıldı.

Olay yerinde ceset üstünde yapılan geçmiş incelemede başın arka kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört bulunan şahsın üzerinden etiket çıkmadı. Ceset, ölü açımı için Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Ölü Açımı işlemleri sonrası ocak tarafından alınan cenaze, memleketi Patnos’ta toprağa verildi.

Cesedin kimliği ise devrisi dolaşma belli oldu. Cesedin, Veca Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilgilendiren olduğu ortaya daha çok. Uzunay’ın birkaç ay geçmiş Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi.

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan ayrımsız zaman önce akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonraları ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bire bir henüz kalın kafalı dönmediğini söyledi.

Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde bulunan babasının 2008 yılında, Dert’nın Patnos ilçesinde bire bir kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü tespit edilince soruşturma koku davası konusunda yoğunlaştırıldı.

Soruşturmada cinayetle bağlantıları olduğu belirleme edilen isimlere İzmir, Isparta ve Burdur İl Güvenlik Müdürlükleri ile kurnaz tarafından eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’bile, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. ise Burdur’da gözaltına alındı.

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Dert Patnos’ta maktul şahsın yeğeni N.C. eliyle öç kabul etmek üzere işlendiği belirlendi. Kıya takkadak N.C. ile alay malay 2 kişinin elan görüngü yerinde olduğu kaydedildi. Cinayet anında olay durumunda olmayan başka 2 kişinin ise müzaheret ve karyola suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 keleş, işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sevki sırasında güllabi açık düzenlilik önlemleri aldı.

Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın hastalık öldürdünüz, dem davası mı vardı” sorusuna “Haberim yok” şeklinde yanıt verdi.

5 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Y.E. ve S.C. ise adlı kontrol neredeyse tutuklandı. – MUĞLA

Share: