Kocaeli’de apartman dairesinde gaz patlaması dolayısıyla 1 hayat yaralandı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde ayrımsız dairede meydana mevrut gaz patlamasında tıpkısı birey yaralandı. Evin kullanılamaz ağıl geldiği olayda 15 ofis ile bire bir otomobilde bile hasar oluştu.

Ataevler Mahallesi Gökhan Sokak’taki apartmanda M.İ’ye ait dayanak kattaki dairede elan belirlenemeyen nedenle doğal gaz kaynaklı patlama meydana geldi.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, polis güçleri, keyif ve gaz şirketi ekipleri irsal edildi.

Patlamada yaralanan sülale sahibi karı, esenlik ekiplerinin geçmiş müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Söz konusu lüp kullanılamaz kuzuluk geldiği patlamada, apartman ve çevredeki 15 ofis ile tıpkı otomobilde dahi hasar oluştu. Bölgeye mevrut zabıta ekipleri, hasar tayin çalışması yaptı.

Patlama yadigâr ise ayrımsız apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı. Kayıtlarda, dairede yaşanan patlamayla bahçede mevcut benzeri masanın savrulması ve çıkan alev görülüyor.

Evde inceleme özne ekipler, natürel gazın intihar amaçlı açıldığı şüphesi üzerinde duruyor.

“Herhalde afet koptu dedim”

Apartman sakinlerinden Fatma Tuğal, AA muhabirine, patlamayı duyunca deprem olduğunu zannettiklerini, kapının sökülmesinden etraf oğlunun odasında mahsur kaldığını anlattı.

Eşiyle oğlunu kurtardıklarını belirten Tuğal, “Aut kapıya gidelim dedik. Cebin dairenin kapısı patlamanın şiddetiyle bizim dış polat kapıyı kapatmış. Polat kapı sine girmiş, o yüzden hariç çıkamadık. Balkona çıkalım dedik, oradaki kapı ve pencereler şikeste, oradan bile çıkamadık. Evden en üst sâdır tığ olduk. Mahşer yadigâr gibiydi, ben depremi da yaşadım amma zelzele bile hakeza değildi. Depremden daha keskin bire bir şeydi. Camlar üzerimize fırlayınca hangi olduğunu anlamadık, herhalde kıyamet koptu dedim.” diyerek konuştu.

Share: