Kızı, Önder Dedikoducu Yoluyla Kaçırılırken Yaralanan Kederli Temel: “Polisler, Hakimler Duymayacak. Kim Duyacak Benim Sesimi?”

Defalarca şikayet edilmesine karşın üzerine iş yapılmayan Önder Lakırtıcı’nın geçen hafta Manisa’dahi kaçırmaya çalışırken yaraladığı ve halen yoğun bakımda tedavisi süren 21 yaşındaki darülfünun öğrencisi Ayça Sultan Kırgöz’ün annesi, “Bizim sesimizi kim duyacak, güvenlik duymayacak, polisler duymayacak, hakimi, savcısı duymayacak, kim duyacak benim sesimi, ego nereye duyurayım sesimi?” diye niteleyerek ağrı yandı.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine sınırlanmış Tunca Mahallesi’nde sabık hafta, henüz öncesinde birlikte defalarca şikayet edilmesine karşın için muamelat yapılmayan Alemdar Dedikoducu, üniversite öğrencisi Hilal Şehriyâr Kırgöz’ü (21) kaçırmaya çalışırken silahla ağır yaraladı. Kaçan Önder Kovcu, saklandığı İzmir Buca ilçesindeki bağlam evinde polis güçleri yoluyla yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Manisa Eşkal Nazik Celal Hastanesi’nde bunaltıcı bakımda tedavisi süren üniversite öğrencisi kızın ailesini CHP Manisa İl Başkanı Eli Açık Iri, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Melik Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Yalçın Arcak ile birlikte ülfet etti.

Anne Zeynep Kırgöz ile cet Veysel Kırgöz’den yaşanan olayı dinleyen ve desteklerini ileten CHP İl Başkanı Semih Iri, kederli aileye parti kendisine destek olacaklarını dile getirdi.

“BENİM SESİMİ KİM DUYACAK”

Konuşurken sık sık göz yaşlarına boğulan yanık temel Zeynep Kırgöz; defaatle şikayet ettikleri halde lazım işlemlerin yapılmadığını avukat ile gittiklerinde fakat şikayetlerinin dinlendiğini normal bir vatandaş kendisine gittiklerinde ise dikkate alınmadıklarını söyledi.

Saldırganın ağabeyinin emekli polis güçleri olması zımnında korkmadığını söyleyen asıl Kırgöz; “Bire Bir kapıdan girip diğer kapıdan çıkabiliyor. Abisi henüz evvel birlikte yardım etmiş, kızımı bu şekilde korkutuyordu. Ego vacip rastgele yere başvurdum, emniyete gittim polislere başvurdum, beni her defasında gerekeni yapacaklarını söyleyerek mankafa gönderdiler. Ama tek şey yapmadılar. Bu benzeri savcı kızı olsaydı, aynı inanma müdürü kızı olsaydı acep tepkileri esasen hakeza mi olurdu? Bu şahsı bugün aldılar, ihtimal iki çağ sonra gene serbest kalacak amma benim kızım hangi olacak” sözleriyle acısını dile getirdi.

Acılı asıl Kırgöz kızını korkulu yaralayan kişinin arz kısık cezayı alması üzerine çağrı yaparak şöyle konuştu:

“Benim canım çok yanıyor. Bu şahsı şikayet gitmek üzere bir nice öğün karakola gittik. Uzaklaştırma kararı aldırdık. Ama buna karşın benim kızımı koruyamadılar. Kızımın üniversite hayalleri vardı. O zat benim kızımın darülfünun hayallerini yıktı. Bizim sesimizi ki duyacak. O şahsın en ağırbaşlı cezayı almasını istiyoruz. Mademki abisi zor polismiş kardeşini sebep durdurmadı? İlla bizim canımızın yanması mı gerekiyordu? Kişi başlarına bire bir molekül gelse hakeza şen olabilecekler miydi? Bizim sesimizi ki duyacak, emniyet duymayacak, polisler duymayacak, hakimi, savcısı duymayacak, ki duyacak benim sesimi, ego nereye duyurayım sesimi?”

“SUNU AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ”

Kızını güç yaralayan şahsın bir nice taciz suçunun bulunduğunu rapor eden üzüntülü ağababa Veysel Kırgöz ise şöyle konuştu:

“Ciğerimiz yanıyor. Hakkında karakolda birçok şikayet mevcut, üzerine uzaklaştırma kararı olan bir kişiden benim kızımı koruyamadılar. Yeryüzü bunaltıcı cezayı almasını istiyoruz. Zira başkalarının dahi bizim yaşadığımız acıyı yaşamamasını ve canlarının yanmamasını istiyoruz.”

SEMİH BÜYÜK: AİLENİN AHBAPLIK MÜCADELESİNDE SONUNA KADAR YANINDAYIZ

Acılı aileden yaşananları dinleyen Balaban, ülfet mücadelesinde öğür olarak sonuna büyüklüğünde yanlarında olacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Yaşanan bu olay Türkiye’dahi toplumun geldiği noktayı en kesin ayrımsız şekilde ortaya koyuyor. Kadına müteveccih şiddete, cinayete veya taciz olaylarına cebin sunu yoğun yaptırımların uygulanmaması cihetiyle gelişigüzel çağ değişik durumlar yaşıyoruz.  Bizler rastgele türlü hukuksuzluğun karşısında olmaya sürdüreceğiz. Taze yaşında bu şiddetli olayı işlek kızımın ailesine gereken desteğimizi sağlayacağız. Ünsiyet mücadelelerinde yanı sıra olacağız. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu tuhaf erzel insanların ahbaplik önünde en dokunaklı cezayı alması üstüne elimizden gelen mücadeleyi sürdüreceğiz. Eksantrik ailelerin bile canın yanmaması üzere hız göstereceğiz.”Share: