Kirayı Tezyit Etmek İsteyen Eş Sahibi, Kiracıyla Anlaşamayınca Kapıyı Söktürdü

ERKAN ESMER

Çorum’da, kirayı 3 kat çoğaltmak talip karı sahibinin, kiracının bunu akseptans etmemesi konusunda evin aut kapısını söktürdüğü iddia edildi.

Edinilen bilgiye bakarak; olay, Çorum’un Ulukavak Mahallesi’nde meydana geldi. Kirayı 3 intaç bırakmak isteyen karı sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi üzerine evin dış kapısını söktürdüğü öne sürüldü.

KAPIYI ACAYIP İLE KAPATTI

İddiaya göre; Ses S. isimli müstecir, 2019 yılında Ulukavak Mahallesi’nde mevcut ocak amacıyla tıpkı yıllığına isticar sözleşmesi imzaladı. 2020 yılında inikat sona ererken müstecir ve karı sahibi beyninde ayrıksı konvansiyon imzalanmadı.

İddiaya göre sülale sahibi Ahmet B., bu yıl müstecir Seda S.’den, önceki “Oğlum oturacak” diyerek evden çıkmasını istedi. Ahmet B., henüz bilahare Ses S.’den, 650 teklik olan kirayı 2 bin liraya yükseltmesini kâm etti. Bu parayı çok bulan müstecir Seda S., duruma itiraz etti.

Bir süre sonraları sülale sahibinin anlaşmalı olduğu emlakçı Mehmet T., eve gelerek lüp aut kapısının çelik konu ile değiştirileceğini belirtti ve genç kadına bir kağıt imzalatıp kapıyı söktürdü. Hafta başından beri kapısının bulunmadığını ve kapıyı aynı ajur ile kapatmak zorunda kaldığını belirten Seda S., yalnız yaşadığını ve kapısının olmaması zımnında evde tevakki etmek içerisinde zaman geçirdiğini vurguladı. Ocak sahibi ve emlakçıdan şikayetçi olduğunu, fakat kapının hala takılmadığını vurgulayan gailesiz kadın, bu müddet içerisinde habbe bin 500 liraya ayrıksı birisine kiralanmak istendiğini, fakat kiralayacak kişinin evi beğenmemesi üzerine vazgeçtiğini anlattı.

Seda S., bu sene icar zammının yüzdelik 25 ile sınırlandığını, fakat karı sahibinin kiraya 3 katından fazla zam fora etmek istediğini belirterek mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden arkalama istediğini söyledi.Share: