Kılıçdaroğlu, Turken Vakfı’nın Manhattan’daki Gök Tırmalayıcı İnşaatı Uğrunda, Erdoğan’a Seslendi: “Aileyi Konuşmak İstiyorsan ve Sıradan Samimiysen, Gel…

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, TÜRKEN Vakfı’nın ABD’de Manhattan’daki göktırmalayan inşaatı önünde, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a; “Burası New York’un sunu pahalı yeri Manhattan. Bu da ailenin yaptırdığı gökdelen. Oğlunun kızına gönderdiği paralarla bu gök tırmalayıcı yapıldı. Yapılmaya bitmeme ediliyor. Canan Erdoğan aileyi temas etmek istiyorsan ve sıradan samimiysen gel buradan başlayalım” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ABD’de, TURKEN Vakfı’nın Manhattan’de yaptırdığı gökdelenin uğrunda izah yaptı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“BİR AİLE KONUŞULACAKSA, KONUŞULACAK SAHA BURASI”

“Duydum kim birileri senin siyasal rehinen kalsın diyerek benim yaptığım öneriyi gene kabul etmemiş, yan çizmişsin. Kanunuesasi ile aileyi korumaktan bahsetmişsin. Eğer ayrımsız eş konuşulacaksa konuşulacak saha bura. Senin ailen burada.

Bura New York’un sunu pahalı yeri Manhattan. Bu bile ailenin yaptırdığı gök tırmalayıcı. Oğlunun kızana gönderdiği paralarla bu gökdelen yaptırılıyor. Yapılmaya devam ediliyor. Sevgili Erdoğan aileyi bahsetmek istiyorsan ve süfli samimiysen gel buradan başlayalım.”

“ONUNLA NE AİLE KONUŞULUR HANGI ESAS. BU LAF KAPANMIŞTIR”

Kılıçdaroğlu, bu açıklamalarının vadi aldığı videoyu içtimai iletişim araçları hesabında; “Burası New York, Manhattan. ABD’nin yer pahalı aksiyon muhiti… Tanıdığım tıpkı ailenin gökdelenine ‘hayırlı olsuna’ geldim. Erdoğan kim, esas, aile ki… Onunla ne eş konuşulur hangi temel. Bu bahis kapanmıştır”

Share: