Kılıçdaroğlu: Siyaseti bu budun amacıyla yapacağız

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, temas fabrikada binlerce işçinin çalıştığı tıpkı Türkiye’yi düz yazı edeceklerini belirterek, “Tığ siyaseti cebimiz üzere değil, köşeyi göstermek amacıyla değil, köle hakkı aşındırmak için değil, bu budun amacıyla yapacağız” dedi.

Partisinin kadro toplantısı için Niğde’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şadırvan Park’ta toplanan vatandaşlara seslendi. Alın terinden ve kul hakkından yana olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, tefecilerin adamı olmadığını kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Tığ halktan yanayız. Herkesin kazandığı, herkesin bahtiyar olduğu aynı Türkiye’den yanayım. Kardeşi kardeşe antagonist ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması lazım, bunun mücadelesini veriyorum. Sadece ben değil, 6 önder bunun mücadelesini yapıyoruz. 6’lı masa dediğimiz herif hakları üzerine, kul hakkı üstüne, topluma istinkâf etmek üzerine aynı araya geldik, bire bir aradayız. Tanrı nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız” dedi.

‘SABIRLA SANDIĞI BEKLEYECEĞİZ’Çiftçilerin yaşadığı sorunlardan bahseden Kılıçdaroğlu, tarımın mühim benzeri kürsü olduğunu ve çiftçilerin olmaması halinde 85 milyonun açgözlü kalacağını anlattı. Bu sorunu Ankara’dakilerin duyması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Sizler dahi oylarınızla duyuracaksınız. Tek aynı öz istiyorum. Kasa gelecek, sabırla sandığı bekleyeceğiz. Tahrik edecekler. Sokağa çıkmamızı hatırlamak için temas türlü tahriki yapacaklar. Asude olacağız, sabırlı olacağız. Kasa gelecek, Allah kader ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz. Yani indireceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına hep bu arada demokratik yollarla akıbet vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sevgili tendürüst kardeşim, kimse umutsuzluğa kapılmasın bura iyicene ayrımsız ülke. Bu evire çevire ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu fena hâlde ülkede hepimiz geçim ortamında bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız inşallah Türkiye’yi sorunu olmayan ayrımsız ülke yapacağız. Bunun mücadelesini vereceğiz” diyerek konuştu. ‘ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ’Esnafa erbap çıkarak Esnaf Bakanlığı kuracaklarını nâkil Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Anadolu’nun içini boşalttılar. Temas üretimlik aynı kaledir. Herhangi Bir fabrikanın ürettiği, seçkin fabrikada yüzlerce, binlerce işçinin çalıştığı bire bir Türkiye mensur edeceğiz, yoksa tığ ne yöntem yapıyoruz? Tığ siyaseti cebimiz için değil, köşeyi andırmak için değil, kul hakkı kemirmek üzere değil, siyaseti bu ulus amacıyla yapacağız.”Share: