Kılıçdaroğlu: “Aileyi Korumaktan Anladığı Öz Kendi Ailesini Korumak. Biz Bu Manipülasyonlara Gelmeyiz”

RUH GÜVENÇ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRKEN Vakfı’nın KUL’birlikte Manhattan’daki gök tırmalayıcı inşaatı önündeki açıklamalarının arkası sıra, kendisini strateji fail gazetecilere; “Bugün New York Manhattan’daydım. Erdoğan ailesinin paravana vakıflarının yaptırdığı gökdelenin oradan geçiyordum. Aile konuşacaksa, ilk öz ailesine baksın. Aileyi korumaktan anladığı özdek kişi ailesini korumak. Türkiye’nin aileleri yoksullukla, enflasyonla, hane kriziyle, hayat pahalılığıyla cebelleşiyor, Erdoğan’ın manipülasyonlarından sıkıldık. Tığ bu manipülasyonlara gelmeyiz. Erdoğan’dan samimilik çıkmaz, hürriyet çıkmaz, haklar sokak, ünsiyet çıkmaz, barış çıkmaz” dedi.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, TÜRKEN Vakfı’nın ESIR’bile Manhattan’daki gökdelen inşaatı önünde, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a; “Burası New York’un arz pahalı yeri Manhattan. Bu üstelik ailenin yaptırdığı gök tırmalayıcı. Oğlunun kızına gönderdiği paralarla bu göktırmalayan yapıldı. Yapılmaya devam ediliyor. Sevgili Erdoğan aileyi bahsetmek istiyorsan ve pespaye samimiysen gel buradan başlayalım” dedi.

“KÖLE YOLCULUĞUNA ‘CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILI VİZYONUMUZ’ İÇİN ÇIKTIM”

Kılıçdaroğlu, buradaki açıklamalarının ardından, kendisini izleme eden gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“ABD yolculuğuna ‘Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı Vizyonumuz’ amacıyla çıktım. Vizyonumuz ile öncelikle hemencek, yaşadığımız bu krizden ülkeyi çıkaracağız. İkinci namına ise Türkiye’bile 20 yılda tıpkısı tekrarlanan bu krizler benzeri henüz olmasın diye doğru, yapısal, cesur adımlar atacağız. Bunun üzere Türkiye’yi çitmek, yaralarını dercetmek ve sakat döl siyasetçilerin bu yaralar üzerinden yükselmesini engel olmak istediğimi söyledim.

‘Hellaleşme’ dediğimiz yolculuk üstelik bu balaban vizyonun aynı parçası. Çok çok üzücü var. Hepsine değindim, değineceğim.

“ÇOK DAHA DERİN YARALAR VAR ONLARIN DE SIRASI ATI”

Geçtiğimiz hafta halkımın karşısına çıktım. Devletimizin kapatması gereken yaralardan birinin de başörtüsü mevzusu olduğunu söyledim. Kadınların ayrıksı başka problemleri da var. Onları dahi elbet söyleyeceğim. Haddinden Fazla elan yoğun yaralar da var. Onların da sırası gelecek.

“KADINLAR ADETA BU MASLAHAT İLE REHİN TUTULUYORLAR”

Başörtüsü Erdoğan’ın bir propaganda “aparatına” dönmüş durumda. Zihayat kadınlar adeta bu iş ile tutu tutuluyorlar. ‘Bak içtimai yaşamda var olma hakkını kaybedersin’ deniliyor. Ego bile bu yarayı sonsuza büyüklüğünde kapatalım, bundan sonra erkekler kadınların çul kuşamlarını konuşmasın, dedim. tek yönlü tıpkı bakış açısı üstelik değil bu… Önerdiğimiz yasa ile ‘avukatın eteklik boyuna karışan hakim’ birlikte zaman olacak. Kadını ilişkin konularda, erkekler konuşmayacak. Aslında söylediğimiz öz çok olağan…

Bu tıpkı zamanda sarayın birlikte santimantalite turnusolu idi… Çıktılar Esas değişikliğine gidelim dediler. Çarşamba dediler. Cuma dediler. Olmadı.

“GARAZ, SEÇİMİ ÇEKMEK”

Macaristan’bile Orban’ın yaptıklarını çözümlemek için vakte ihtiyaçları vardı. Istekle değiller çünkü. Sonradan çıkıp ocak bütünlüğünü dulda adı altında Türkiye’de muhtemelen kesimleri ezerek, anlaşılan kesimleri manipüle buyurmak istiyorlar. Maksat ülkedeki kadınlar, onların dertleri değil, maksat seçimi girmek.

“AİLEYİ KORUMAKTAN ANLADIĞI ŞEY KENDİ AİLESİNİ KORUMAK”

Zaman New York Manhattan’daydım. Erdoğan ailesinin paravana vakıflarının yaptırdığı gökdelenin oradan geçiyordum. Aile konuşacaksa, geçmiş kendi ailesine baksın. Aileyi korumaktan anladığı molekül öz ailesini yüklenmek. Türkiye’nin aileleri yoksullukla, enflasyonla, basamak kriziyle, hayat pahalılığıyla cebelleşiyor, Erdoğan’ın manipülasyonlarından sıkıldık. Tığ bu manipülasyonlara gelmeyiz. Erdoğan’dan santimantalite çıkmaz, hürriyet sokak, hukuk sokak, ünsiyet sokak, sulh çıkmaz.

“BIRICIK DERDİ İMTİYAZ ALANLARINI KAYBETMEMEK…”

Erdoğan katiyen anayasaya uymamıştır bugüne büyüklüğünde, antrparantez bunu olgun saymıştır. Yegâne derdi ülkeyi elan da kutuplaşmaya sevk etmek, ayrıştırarak seçimi temizlemek. Bir Tane derdi imtiyaz alanlarını kaybetmemek… Rehinesi gördüğü tam vatandaşlarımızı kurtaracağız kendisinden.

“SİZ KONUŞACAKSINIZ. BİZ SONSUZA BÜYÜKLÜĞÜNDE SUSACAĞIZ”

Buradan kül kadınlara sesleniyorum. Sizin haklarınızı temas etmek haddimize değildir. Siz konuşacaksınız. Tığ sonsuza büyüklüğünde susacağız. Yasal bire bir çerçeve çizerek susacağız.”

Share: