Keyif Çalımbay: “Artık lige ve kupaya odaklanacağız”

– Rıza Çalımbay: “Artık lige ve kupaya odaklanacağız”

Sivasspor Ustalık Direktörü Emir Çalımbay:

“Çokça bozukluk diliyoruz”

“13 günde 5 çıngı karşılaşma yaptık”

SİVAS – DG Sivasspor Ustalık Direktörü Kasıt Çalımbay, Fiorentina maçının ardından, “çıktı bilcümle ağırlığımızı lige vereceğiz. Hem tomar hem Avrupa maatteessüf donuk oldu” dedi.

UEFA Avrupa Konuşma Ligi Sonuç 16 turu rövanş maçında İtalya temsilcisi Fiorentina’ya 4-1 mağlup olan Sivasspor’üstelik Maharet Yönetmen Murat Çalımbay, maçın peşi sıra düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulundu.

Çalımbay, maçın son dakikalarına akıllıca taraftarın sahaya girmesi nedeniyle çıkan çatışma üzere İtalya ekibinden kusur dileyerek sözlerine başladı. Çalımbay, “Çokça defo diliyoruz. Bütün İtalyanlardan defo diliyorum. Olmaması müstelzim tıpkı şeydi. Maçın da önüne geçti. Gene gine kusur diliyorum. Kusura bakmasınlar inşallah böyle bire bir fenomen henüz gerçekleşmez” diyerek konuştu.

“Avrupa’de pir amal yaptık”

Karşılaşmayı değerlendiren Dilek Çalımbay, “Pik dahi bereketli başladık ve istediğimiz golü üstelik bulduk. İlk nısıf bitmesine andıran yediğimiz gol dağ oldu. İkinci nısıf sahaya çıktığımız da daha ongun olacak derken bando beklemediğim şekilde geriye çekildi. Ölü global golü yedik. Daha sonraları futbolcular istediğini yapamaya başladı. Ben herhangi bir şeye rağmen takımımdan memnunum. Onlara teşekkür ediyorum. UEFA’bile Avrupa Ligi’nde iyicene şeyler yaptık. Benim elimdeki imkanlarla yapabileceğim arz iyisiydi. Hem ülkemize puanlar kazandırdık. Hem dahi kulübümüze dünyalık kazandırdık. Buradan süzülmek istemezdi. Fenerbahçe’dahi elendi kimesne kalmadı ona dahi üzüldük. Çok iyicene Avrupa takımlarını Sivas’a getirdik” ifadelerini kullandı.

“Lige ve kupaya odaklanacağız”

Çalımbay çıktı lige ve Türkiye Kupası’na odaklandıklarını vurgulayarak, “Demincek önümüzde takım ve Türkiye Kupası var. Biz 13 günde 5 pasaj karşılaşma yaptık ve bunun 3’ü deplasman. Maçtan feyiz bizim üzere yer kötüsü seyahatler. Kırıcı ayrımsız seyahat yapıyoruz. bundan sonra bütün ağırlığımızı lige vereceğiz. Hem grup hem Avrupa maatteessüf sıkıntılı oldu. Bizim bando Avrupa’nın ve Türkiye’nin yeryüzü nemli takımı. Maatteessüf bu biraz zorluyor bizi. Biz ligde çokça mebzul yere geleceğimize inanıyorum. Bu yıl ferdî hatalardan çok gol yiyoruz. Bugün benzeri türlü öne çıkamadık. Biz gol alaşağı etmek istiyorduk. Charisis’in sakatlanması bile bizim için acı oldu” dedi.

“Gradel yüzde yüz hatalıydı”

Tıpkısı gazetecinin, “Takımınızdaki bazı futbolcular son haftalarda sık sık kırmızı kurnaz görüyor. Bunu zahir değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Çalımbay, “Max Gradel’in İtalya’bile yaptığı çok yanlıştı. Yüzde beniz hatalı. Amma İstanbulspor’daki maçta gördüğü kartı hakem isteyerek verdi. Gradel orada tıpkısı şey yapmadı. Gradel haklıyken nahak yere duruma düştü. Hakemi alkışladı. Bu kapsam aracısız kırmızı bilgili. Ben sordum Gradel’e ‘Bilmiyor musun dedim, hakemi alkışlamak kırmızı kart.’ Gradel bana cevap birlikte vermedi. Bugünkü Hakan’ın kırmızı kartını yekpare görmedim. Böyle durumlara katiyen tıpkı ukubet verilmeli” yanıtını verdi.

Share: