Kdz. Ereğli’de maden operasyonu operasyonunda 1 dalavereli tutuklandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde planlı eroin operasyonlarında gözaltına alınan 3 şüpheliden 1’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, Kdz. Ereğli İlçe Itimat Müdürlüğü ekiplerince evlerinde narkotik madde satışı yapan, şüphelilere müteveccih operasyon düzenlendi. Narkotik Suçlarla Savaş Ekip Amirliğince ilçe merkezinde yapılan operasyonda 1 kaka yakalandı. İkametlerinde ve aracında yapılan aramada; F.G isimli suratsız şahsın ikametinde yapılan aramada 22 gram metamfetamin maddesi, bire bir cirim kötü maddesi, 6 sentetik ecza komprime ve 1 skor metal kullanma aparatı ele geçirildi. F.G. isimli bed şahsa Maden yahut Uyarıcı Husus Ticareti ve Istimal suçlarından adli işlem yapılırken, F.G. isimli aynasız kişi mahkemece adli kontrol kararı ile başıboş bırakıldı.

Yine planlı faaliyetler çerçevesinde M.E ve O.A isimli sakil şahısların üstünde ve ikametlerinde yapılan aramada: 101 nüsha extacy komprime, 212 gram duman maddesi ve 1 nüsha alıngan ölçü ele geçirildi. M.E ve O.A isimli yabansı şahıslara Metal yahut Uyaran Özellik Ticareti ve Kullanma suçlarından adli iş yapıldı. O.A isimli nahoş şahıs mahkemece adli taharri kararı ile erkin bırakıldı, M.E isimli yabansı özlük tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ZONGULDAK

Share: