Kayseri’den bodur bodur

Talas Belediyesi ile “Kardeş Kent” olan Bosna Hersek’in Kalesija Belediyesi, Talas’a gelecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kalesija Belediye Reisi Sead Dzafic ve beraberindeki heyet, 4 bölüm sürecek Kayseri programında hem resmi temaslarda bulunacak hem birlikte Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Talas Festivali’ne, ardından Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerine katılacak.

Talas Festivali’nde sergilenecek Bosna Kapıları sergisinin açılışına de katılacak gök bilimi, ayrıca Kayseri’nin tarihi ve turistik yerlerini gezecek.

Ziyaretler kapsamında kültürel ve konuşu konularda yapılabilecek çalışmalar de masaya yatırılacak.

Kalesija heyetinde Belediye Başkanı Sead Dzafic’in yanı sıra belediye sedir üyeleri ve kâh bürokratlar bile yer alacak.

Büyükkılıç, DÜRÜST Tümen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı

Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Ankara’birlikte, YANLIŞSIZ Tümen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya göre, Ankara’üstelik fırka genel merkezinde planlı, YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un bile katıldığı toplantıda Büyükkılıç’ın beraberinde YANLIŞSIZ Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, DÜRÜST Öğür Kayseri İl Eş Kolları Başkanı Emine Timuçin ve SELIM Öğür Kayseri İl Deneyimsizlik Kolları Başkanı Furkan Koca Şimşek de düzlük aldı.

Büyükkılıç, toplantının mevki ve millet üzere hayırlar getirmesini rica ederek, şunları kaydetti:

“YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş’un hitaplarını kulaktan, istifade ettik. 21 yıldır birlikte ülkemizin yararlanma ettiği AK Parti’mizin ve devletimizin bu iradesi zaman dahi sürmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımızın hayat dolu ve dirayetli yönetimi ile ülkemiz da milletimiz bile pir yarınlara yönünü çevirmiş, kararlılıkla yürümektedir.”

Share: