Kayseri’de evlerinde geberik kâin buğulu çiftin cenazeleri Sivas’ta toprağa verildi

Kayseri’de yatalak eşiyle evlerinde geberik mevcut yaşlı çiftin cenazeleri memleketleri Sivas’ın Şarkışla ilçesinde defnedildi.

Abdulmuttalip Futbolcu (87) ile karısı Emine Topçu’nun (73) cenazeleri, Kayseri’deki otopsi işlemlerinin arkası sıra Şarkışla ilçesine getirildi.

Muhsin Yazıcıoğlu Cami ve Külliyesi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından buğulu çiftin cenazeleri Sebep Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Futbolcu çiftinin yakınları, Şarkışla Kaymakam Vekili ve Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz ve vatandaşlar katıldı.

Dün Kayseri’nin Kalıp Melikgazi ilçesi Bahçelievler Mahallesi 9. Cadde’de tripleks hür evde faal yatalak hasta Abdulmuttalip Futbolcu ile karısı Emine Futbolcu’dan fen alamayan yakınları düzenlilik güçlerine marifet vermiş, eve revan polis güçleri ve keyif ekipleri, çiftin öldüğünü belirlemişti.

Abdulmuttalip Topçu’nun kalp krizi geçirerek, Emine Futbolcu’nun ise teber ile öldürüldüğünü değerlendiren polis güçleri ekipleri, görüngü sırasında evde bulunan buğulanmış adamın kardeşi A.T’yi (76) kıya şüphesiyle gözaltına almıştı.

A.T, sevk edildiği adliyede hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: