Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gelgel, Kastamonu’daki ad çekme çekimine video konferansla katıldı Açıklaması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Çekicilik, “Elan bire bir sene birlikte dolmadan 220 zaman kabilinden çok güdük benzeri sürede Bozkurt ilçemizde 2 fabrika ile 52 gelişim yeri, Abana ilçemizde ise 40 gelişim uygun olmak amacıyla toplamda 2 üretimevi, 92 iş yerimizi tamamladık.” ifadelerini kullandı.

Hava, güzeşte sene Kastamonu’üstelik meydana gelen dominant felaketinde mağdurluk yaşayanlar üzere Bozkurt ve Abana ilçelerinde değişik düzenlenen kura çekilişi törenlerine, videoteyp konuşma yöntemiyle katıldı.

Abana ve Bozkurt’ta meydana gelen selde dükkanların, iş yerlerinin ve sanayi alanlarının balaban zarar gördüğünü anımsatan Alım, kıytırık uran inşaatları ile enfrastrüktür ve belde düzenlemesi projelerini 1 Ilk Teşrin 2021’dahi başlattıklarını belirtti.

Yapı İşleri Genel Müdürlüğü eliyle, düz tesliminin önceki anından itibaren balaban ve canlı aynı himmet yürüttüklerini anlatan Kurum, şöyle bitmeme etti:

“Henüz bire bir sene dahi dolmadan 220 ahit kadar çok gelişmemiş bir sürede Bozkurt ilçemizde 2 üretimlik ile 52 gelişim yeri, Abana ilçemizde ise 40 iş yakışmak için hep 2 üretimevi, 92 hareket yerimizi tamamladık. Demincek geçenek bu uran sitelerimizin kura çekiminde ve tesliminde. Konutlarımızı de hamle kadem teslim edeceğiz. Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın’de afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte metin ve sakıncasız 1196 konutumuzun ve karye evlerimizin inşası imdi tamamlanıyor.”

Kastamonu ve bölgesindeki gelişmeleri çokça yakından izleme ettiklerini bile tamlayan Çalım, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hep sizlerin yanı sıra olacağız. Sanayi sitemizin, hisse senedi yerlerimizin Bozkurt’a, Abana’ya, Kastamonu’ya, hak sahibi esnaf kardeşlerimize ve ailelerine artımlı kazançlar sağlamasını murat ediyorum.” dedi.Share: