Kartal Belediyesi’nin 2023 başarım programı ve bütçesi akseptans edildi

Kartal Belediye Meclisi, Ilk Teşrin ayı 3’üncü oturumunda, 2023 yılı başarım programı ve mali bütçesini ahbaplık etmek amacıyla toplandı. Oturumda, 2023 yılı mali bütçesi, ‘1 bilyon 890 milyon Türk Lirası adına görüş çokluğuyla kabul edildi.

Kartal Belediyesi Divan Salonu’nda, Kartal Belediyesi Sedir Komutan Vekili Dinamit Bulut başkanlığında gerçekleşen oturumda, uray idaresi yerine, takat sınırı programı ve mali bütçe ile ilişik banak; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu vasıtasıyla gerçekleştirildi.

2023 yılı bütçesi: 1 bilyon 890 milyon Türk Lirası

Kartal Belediyesi Komutan Yardımcısı Mustafa Oktay Katarakt, divan üyeleri ve katılımcılara yaptığı sunumda, belediye müdürlüklerinin faaliyetleri ve bütçeleri karşı bilgelik verdi. Aksu, yaptığı konuşmada, Kartal Belediyesi’nin; toplumsal, kültürel ve site sorunları üzerine çalışmaya devam ettiğinin altını çizerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile gelişigüzel Kartal’ın 30 almanak sorunlarına çözüm bulmaya devam ettiklerini kaydetti.

Kartallıların rastgele alanda yanı sıra olmaya devam ettiklerini vurgulayan Kartal Belediyesi Başbuğ Yardımcısı, 2019 yılından bu yana; altyapıdan, çevreye, kültürden spora kadar yapılan çalışmaların önemine ilgi çekti.

Oturumun devamında ise; Cumhuriyet Umum Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi Divan Üyeleri, bütçeyle ilişkin görüşlerini belirtti.

Kartal Belediyesi Divan Komutan Vekili Özlem Bulut, oturumun sonunda 2023 yılı performans ve finansal bütçesini divan üyelerinin oylarına sundu. 2023 yılı takat sınırı ve mali bütçesi, Şehremaneti Meclisi aracılığıyla rey çokluğuyla kabul edildi. – İSTANBUL

Share: