Karadeniz’de kar dolayısıyla 3 ilde 167 yerleşme hesabına ulaşım sağlanamıyor

Trabzon, Rize ve Giresun’da kar dolayısıyla 167 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Trabzon’un efdal kesimlerinde kar arada bir etkin oluyor. Yağış zımnında Şalpazarı ve Tonya’da 9’ar, Beşikdüzü’nde 5, Köprübaşı’nda 4, Çarşıbaşı’nda 3, Araklı, Çaykara ve Vakfıkebir ilçelerinde 2’şer el almak için 36 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi Posta Yapım, Bakım ve Tamir Ofis Başkanlığı ile kaza belediyelerinin ekipleri, sınırlanmış yolları ulaşıma boşaltmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Rize

Rize’de ise kar dolayısıyla 36 karye yolu ulaşıma kapandı. İkizdere’de 17, Çamlıhemşin’de 8, Ardeşen’de 4, Pazar’da 3, Güneysu’da 2, Çayeli ve Fındıklı ilçesinde birer köyle erişim sağlanamıyor. İl Özel İdaresinin 101 personeli, 51 hisse senedi makinesi sayesinde karla savaş çalışmalarına devam ediyor.

Karayolları ekipleri Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’na ulaşımın sağlandığı yolda buzlanmaya karşı tuzlama yapıyor.

Giresun

Giresun’da kar faziletkâr kesimlerde deli dolu oldu.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, Görele ve Dereli’de 14’er, Alucra’da 12, Keşap’ta 11, Yağlıdere’de 10, Tirebolu ve Espiye’de 9’ar, Bulancak’ta 6, Çanakçı’da 4, Doğankent, Eynesil ve Şebinkarahisar ilçesinde 2’şer olmak üzere 95 karye yolu ulaşıma kapandı.

Ekipler, sınırlı yolları ulaşıma yarmak için gelişim makineleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Share: