Karadeniz’de 4 ilde 343 iskân adına muvasala sağlanamıyor

Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’birlikte kar dolayısıyla 343 iskân yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Rize’nin faziletli kesimlerinde etken olan kar nedeniyle şekil ve Fındıklı’üstelik 1’er, Ardeşen’bile 3, Çamlıhemşin’dahi 7 ve İkizdere’birlikte 15 görünmek üzere bütün 27 köye muvasala sağlanamıyor.

İl Özel İdaresinin 8 personeli, hisse senedi makineleri sayesinde karla savaş çalışması yürütüyor.

Karayolları ekipleri de Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası’nda, yolların komütatör trafiğine örtüsüz kalması ve buzlanma olmaması üzere çalışmalarına devam ediyor.

Trabzon

Trabzon’bile de kar yüksek kesimlerde etkisini gösterdi.

Yağış nedeniyle Araklı’dahi 2, Köprübaşı’nda 2, Hayrat’ta 3, Çaykara’de 6 ve Tonya’de 16 gelmek için toplanmış 29 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Büyükşehir Belediyesi El Yapım, Hizmet ve Onarım Ofis Başkanlığı ile ilçe belediyelerinin ekipleri, vabeste yolları ulaşıma fora etmek için çalışmalarını koordineli şekilde sürdürüyor.

Giresun

Giresun’da kar dolayısıyla 236 köye muvasala sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye bakarak, merkezde 1, Çanakçı’dahi 2, Dereli’birlikte 15, Doğankent’te 2, Espiye’de 9, Eynesil’birlikte 6, Görele’da 9, Keşap’ta 3, Tirebolu’dahi 10 ve Yağlıdere’bile 9 başlamak için 66 karye yolu ulaşıma kapandı.

Ekipler, bağlı yolları ulaşıma beğenmek üzere çalışmalara bitmeme ediyor.

Artvin

Artvin’dahi canlı olan kar yağışı sonrası, Ardanuç’ta 9, merkezde 5, Arhavi’bile 5, Borçka’de 15, Murgul’de 2, Şavşat’ta 8, Yusufeli’nde 7 girmek üzere 51 karye yolu ulaşıma kapandı.

Kentte 3 zaman geçmiş yağan önce us ardından kapanan 176 köy yolundan 125’ini açan İl Hususi İdaresi ekipleri, küsurat yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

Karayolları ekipleri, Artvin- Ardahan esmer yolu güzergahında mevcut Sahara geçidinde aralıklarla tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Öte yandan Atabarı Kayak Merkezi’ndeki kar kalınlığı 1 metreyi geçti.

Share: