Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci fut yarışları Ordu’da yapıldı

Karadeniz Off-Road Kupası’nın ikinci kadem yarışları, Ordu’nun Fatsa ilçesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Araba Sporları Federasyonu marifetiyle Fatsa Off-Road Spor Kulübünün karı sahipliğinde Vakıflar Mahallesi’nde oluşturulan parkurda planlı yarışlarda 24 takım savaş etti.

Kalabalık Valiliği, Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Fatsa Belediyesi, Fatsa Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla yapılan organizasyonda sporcular, üç farklı etapta kıyasıya yarıştı.

Bazı sürücülerin yumruk anlar yaşadığı parkurda, arızalanan araçlar da iş makinesiyle alan dışına çekildi.

Vatandaşların bent gösterdiği etkinliği, Kalaba Büyükşehir Şehremini Mehmet Hilmi Güler ile Fatsa Belediye Reisi İbrahim Etem Erkân bile takip etti.

Erdoğan: “Herkesin şu anda bahtiyar olduğunu görüyorum”

Fatsa Off-Road Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Erdoğan, gazetecilere, yarışların çokça iyicene geçtiğini ve seyircilerin dahi afiyet aldığını düşündüğünü söyledi.

Off-road branşının adrenalini erdemli ayrımsız spor olduğunu dile getiren Erdoğan, “Adrenalini erdemli olduğu için kendimizi kimi zaman arama edemeyebiliyoruz. Uçanlar var, cumbalak atanlar var ama gayet sevinçli. Herkesin şu anda mutlu olduğunu görüyorum.” dedi.

Erdoğan, yarışlara katılımın faziletkâr olduğunu vurgulayarak, “Havaların bile iyice olması dolayısıyla bir nice yer ile ilçeden katılan sporcularımız ve onların da seyircileri var. O nedenle gayet güzelce ve heyecanlı geçen yarışı seyircilerimizin keyifle izlediğini düşünüyorum. Şu anda 24 yarışma aracımız, 48 sporcumuz var. 15 yer ve ilçeden paydaşlık var. Iğdır’dan Sakarya’ya, Artvin’den Trabzon, Rize, Giresun’a kadar sporcularımız var. Güzelce ve heyecanlı tıpkı yarışma yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, yarışlarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.Share: