Kara yollarında kapsam

Kişmiri yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde pahal gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün el durumu bültenine bakarak, Ankara Çevre Otoyolu’nun Konya- Polis Akademisi kavşakları 14-18. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun Konya istikameti ile Çankaya Kavşağı’nın Konya ortaklık kolu trafiğe kapatılarak muvasala başka istikametten iki yönlü sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Kırşehir Kavşağı-Ağaçören bağlantı yolunun 1-3. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple bağlantı yolunun Kırşehir istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala sair istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Beyşehir- Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma mukassem yolun tıpkısı bölümünden iki yönlü müsaade veriliyor.

Kangal-Alacahan- Hekimhan yolunun 15-17. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Korkuteli-Elmalı yolunun 26. kilometresinde patlatmalı imal çalışması sebebiyle bugün 13.00-15.00 saatlerinde sefer aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nde hizmet, tamirat ve günahsızlık çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e kadar Çankırı-Kastamonu istikametindeki sol tüpte ulaşım tek şeritten gerçekleştirilecek.

Lapseki-Çanakkale- Ezine yolunun 2-3. kilometrelerinde seviyeli gaga çalışmaları sebebiyle uç kolları trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirilecek.

Malatya-Akçadağ- Elazığ yolunun 52-53. kilometrelerinde (Kapıkaya mevkisi) imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü devam ediyor.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun (Borçka-Artvin kesimi) 47-65. kilometrelerindeki 11 tünelde sililik çalışması nedeniyle bugün saat 18.00’e kadar ulaşım bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Share: