Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda metanetli iş

Kar kalınlığının 4-5 metreyi bulduğu yolda it canlı çalışma

Çığ riski ve yavaş tipiye karşın başlatılan karla uğraş çalışması bitmeme ediliyor

MUŞ – Muş’un Hasköy ile Bitlis’in Mutki ilçeleri ortada kâin güvenlik önünde çığ riski ve korkulu tipiye rağmen başlatılan karla savaşım çalışması bitmeme ediliyor.

Hasköy ve Mutki ilçelerini birbirine bağlayan, çığ ve tipi dolayısıyla daim kapanan düzenlilik yolunda küşat ve genişletme çalışmaları gece gündüz bitmeme ediyor. Kar kalınlığının meydan vadi 4-5 metreyi bulduğu bölgede Karayolları 113. Ofis Şefliği karla savaşım ekipleri çığ riskine karşın nöbet tevsi ve açım çalışmasına sakil faaliyet harcıyor.

Karayolları 113. Idarehane Şefi Mehmet Mukaddes Andiç, tipi ve çığ riskine karşın vatandaşların bayındır gezi etmesi üzere çalışmaların kesintisiz bitmeme ettiğini belirterek, “Karayolları 113. Büro Şefliği ekipleri kendisine vatandaşlarımızın rahat ayrımsız şekilde gezi edebilmeleri için 7/24 ulaşım hizmeti vermekteyiz. Özelikle Muş-Mazeret ile Muş-Mutki yağız yollarında tipi ve çığa karşın ekiplerimiz karla savaş çalışmalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Sabah açtıkları yolun meridyen düzlemi çığ ve tipi zımnında yine kapandığını belirten hisse senedi makinesi operatörü İdris Karakan ise “Şu zaman Bitlis-Muş yolunda çalışıyoruz. Yavaş tipi ve çığ tehlikesi var. Tığ açıyoruz çığ düşüyor. Tekrar dönüp çığın düştüğü yeri açıyoruz. Bu yolda tahminî 3-4 kilometrede çok çok tipi oluyor. zaman zaman vatandaşlar burada yatık kalıyor. Tipi zımnında kâh kesimlerde yer kayran 6 metre kar kalınlığı birikiyor. Ağırlık şartlarda çalışıyoruz. Vatandaşların mağdur olmaması üzere elimizden geleni yapıyoruz. Sabaha cebin saat 05.00’te bu yolu açtık ancak nısfınnehar döndüğümüzde tekrar çığ düşmüştü. Yolu ulaşıma açtık fakat çığ tehlikesi devam ediyor” dedi.

Share: