Kandilli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine sınırlanmış Kandili Beldesi’nde 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla merasim düzenledi.

Kandilli Belediyesi vasıtasıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle çelenk koyma töreni düzenledi. Uray önündeki tören alanında gerçekleşen törene Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Görgülü, Kandilli Güllabi Karakol Komutanı Açıkgöz Zir Subay Kıdemli Çavuş Musa Koyuncu, şehremaneti sedir üyeleri, şehremaneti personeli, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Merasim Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Entelektüel’ın çelenk koymasıyla başladı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla merasim sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Kandilli Şehremini Mustafa Aydın, vatanın ayrılamaz bütünlüğü uğruna martir olanları rahmetle, gazileri ise gönül borcu ve şükranla andığını söyledi. Komutan Vazıh konuşmasında şu ifadelere vadi verdi: “İstiklal mücadelemizin bilcümle kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tamam muazzez şehitlerimizi, alp gazilerimizi yağmur, gönül borcu ve şükranla anıyorum. Milletimizin ve mefret ordumuzun tamlık mensuplarının, Galibiyet Bayramını yer içten duygularımla kutluyorum” dedi. – ZONGULDAK

Share: