Kadın Belediye Başkanları, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükereşen’i Müzakere Etti

“Kentlere Dokunan Kadınlar” söyleşisine gelmek için Eskişehir’e gelen kadın belediye başkanları ve beraberindeki astronomi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i müzakere etti. Büyükerşen, “Kadınların yönetimlerde düzlük alması çokça makro. Çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

Odunpazarı Kent Konseyi’nin düzenlediği ve moderatörlüğünü CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un yaptığı “Kentlere Raci Kadınlar” söyleşisine karışmak için Eskişehir’e gelen kadın belediye başkanları Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Büyükerşen’i ülfet etti.

Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Ayşe Ünlüce ve CHP Adana Saylav Bulut’un yanı sıra Denizli Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye sedir üyeleri Mustafa Alemdar ve Nuray Akçasoy ile Odunpazarı Site Konseyi Başkanı İsmail Kumru de katıldı.

Büyükerşen ziyaretlerinden ekolojik ortam teşekkür ederek, “Avrat elinin değdiği herhangi bir saha güzelleşiyor. Domestik yönetimlerde bile bunun yeryüzü fena hâlde örnekleri sizlersiniz. Kadınların yönetimlerde saha alması çokça majör. Çalışmalarınızda faik başarılar diliyorum” dedi.

Share: