İzmir’in ilçelerinde 30 Ağustos coşkusu

Tüm yurtta olduğu gibi 30 Ağustos Utku Bayramı, İzmir’in ilçelerinde bile coşkuyla kutlandı.

İzmir’in Aliağa ilçesinde ahit boyu sürecek kutlamalar sabahleyin saatlerinde Cumhuriyet Altını Meydanında planlı çelenk en programıyla başladı. Programa İzmir Vali Yardımcısı Osman Nuri Canatan, Aliağa Şehremini Serkan Acara, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcı vekili Numan Haktan Cebbar, martir aileleri, gaziler, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tebrik Kartı programında Cumhuriyet Meydanında Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Garnizon Komutanlığı ve Aliağa Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Program, Aliağa Kabristanlığında mevcut şehitlik ziyareti ile sonuç buldu.

Galebe Bayramı’nın 100. yıl coşkusu Aliağa’bile Başkomutan Ortaç konseriyle ikiye katlanacak. Saat 21.30’üstelik Avcı Ramadan’dahi hayalet algı olan ünlü artist, seslendireceği birbirinden iyice şarkılarıyla Aliağalılara unutulmaz bire bir akşam yaşatacak.

Çeşme’de Uzun Yüksel manzara alacak

30 Ağustos Zafer Bayramı, Çeşme’dahi bile Cumhuriyet Altını Meydanında gerçekleştirilen resmi törenle kutlandı. Pınar’deki 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlamaları, saat 19.30’dahi Çeşme Kalesinde gerçekleştirilecek resepsiyon ile bitmeme edecek. Saat 20.30’birlikte ise Yengi Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Cumhuriyet Meydanına büyüklüğünde bitmeme edecek Yengi Yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos videoteyp gösterimi ile umum oyunları ekibinin sunacağı kaptan gösterisi gerçekleştirilecek. Tebrik Kartı programı, 21.30’daki Uzun Yüksel 100. Sene Konseri ile sonuç bulacak.

Menemen’de geçit resmi

Menemen Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ise Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Garnizon Komutanı Miralay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Şehremaneti Komutan vekili Münevver Güreşçi, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kaçar, siyasal parti temsilcileri, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri, gaziler, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Menemen Kaymakamlığında tebriklerin kabulünün peşi sıra Atatürk Caddesinde takım eşliğinde tebrik kartı ve geçit töreni düzenlendi.

Bayraklı’da Kickboks Şampiyonası

30 Ağustos Galebe Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Bayraklı’dahi çelenk töreni düzenlendi. Değme yıl olduğu gibi bu sene üstelik Bağlılaşım Yolu girişindeki Atatürk heykelinde genci yaşlısı yüzlerce güç tıpkısı araya geldi.

30 Ağustos Yengi Bayramı nedeniyle Bayraklı Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonunda iller arası Kickboks Şampiyonası de düzenlendi. Korkulu katılımla gerçekleşen müsabakalara Denizli, Manisa, İzmir, Aydınlık, Muğla’dan 239 sporcu katıldı. 5 sportmen ile yarışan Bayraklı Belediyesi, şampiyonayı 3 dereceyle tamamladı. Bu çerçevede Nehir Zeki ve Bedirhan Felek kendi kategorilerinde ikinci ve Hayrunisa Kızılay ise üçüncü oldu. – İZMİR

Share: