İzmir’de SELIM Parti ve MHP’den gaileli depremzedelere ziyaret

DOĞRU Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Daima ile MHP İl Başkanı Veysel Delicesine, sarsıntı bölgesinden kente getirilerek SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırı Hastanesi ile Buca Seyfi Demirsoy Terbiye ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan depremzedeleri ülfet etti

YANLIŞSIZ Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya bakarak Soyluluk Mürtefi Sürekli ile Veysel Şahin, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti. Daima ve Delimsirek, yaralılar için doktorlardan bilgi aldı.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Soyluluk Ulvi Daim, hakeza iri tıpkı facia üzerinden kimsenin siyasa yapmayı düşünmemesi gerektiğini belirterek herkesi yardımlaşmaya çağırdı.

Depremin ağırbaşlılık alanının büyüklüğünü vurgulayan Daim, şunları kaydetti:

“500 atom bombasının çıkardığı enerjiyle sarsıldık. AFAD, 12 binin üzerinde binanın, 70 bine yakın müstakil bölümün yıkıldığını bildirdi. Bunu göz ardı edemeyiz. 122 yıldır Türkiye’da olan bütün depremlerin sunu nazik artçılarından balaban ve çok sayıda artçı meydana geldi. Depremin görüntüleri ürpertici. Devletimiz bilcümle kurumlarıyla şartları zorluyor, dünyanın bir nice yerinden mevrut arama kurtarma ekipleri de anca. Bu durumda, ortaya çıkan sonucu mebzul anlamak ve had haberi olmak gerekiyor. Bu noktada siyasa yapmamak gerekiyor. Yapılması gereken yegâne özdek, dayanışmak, tıpkı yere tahakküm ulaşmak.”

Atmaca’in açıklaması

MHP İl Başkanı Veysel Şahin ise Türkiye’nin şişman aynı afetle karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Mağdurların seçme antlaşma yanında olduğunu kaydeden Delicesine, şöyle dedi:

“Rabbim ahirete ölüm edenlere rahmet, geride kalanlara sabırlar versin. Yaralılarımıza onma, kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimize dahi ağır sıklet kuvvet versin. Bilcümle Türkiye bir tane yürek olduk. Sarsıntı bölgelerinde kurtarma çalışmalarıyla ve yardımlarla hepimiz bu acıyı paylaşıyoruz. Devletimiz bütün kurumları ile orada milletimiz hep desteği ile orada. Cenab-ı Tanrı bire bir daha bize hakeza benzeri üzücü yaşatmasın inşallah.”

Daima ile Delice, İzmir Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı Safa Narlı ve toplum örgütü yönetimine taziye ve önceki olsun ziyaretinde bulundu.

Share: