İzmir haberleri | TSYD İzmir’den voleybolda 8’inci turnuva

TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi, zaman öncesi anadan görme yerine düzenlediği uçan top turnavasını bu sene 8’inci öğün gerçekleştirecek. Atatürk Uçan Top Kompleksi’nde Medicana’nın desteğiyle 15-17 Ilkgüz tarihleri arasında Efeler Ligi temsilcileri Arkas Spor, Altekma, Galatasaray ve Romanya ekibi Dinamo Bükreş’in katılımıyla birleştirme edilecek 8. TSYD İzmir Uçan Top Turnuvası’nın tanıtım toplantısı Alsancak Mustafa Denizli Stadı TSYD Matbuat Alanı’nda düzenlendi. Toplantıya TSYD İzmir Büro Başkanı Bahri Okumuş, Bölüm Asbaşkanı Gökhan Özyurtlu, Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Kağan Gürsu, Arkas Spor Matbuat Sözcüsü Kasıt Ilgiyle, Altekma Uçan Top Bölüm Sorumlusu Hedef Tendik ve basın mensupları katıldı. Toplantıda yaptığı konşmada katılımcılara teşekkür fail Yazıhane Başkanı Bahri Entelektüel, organizasyonun bu yıl ilk kez uluslararası format kazandığını söyledi.

Görgülü, “TSYD İzmir Uçan Top Turnuvası’nda bu sene güzeşte yıllardan farklı olarak bire bir birlikte mahdut dışından misafirimiz olacak. Üreteç Bükreş’in katılımıyla turnuvaya arsıulusal ayrımsız kapsam kazandırdık. TSYD adına bu turnuvayı geleneksel ağıl getirmiş olmaktan periferi çok mutluyum” dedi.

Turnuva programıyla ilgili bilgiler veren Gökhan Özyurtlu, Voleybol Federasyonu’na ve katılımcılara teşekkür edrerek, “Cümle takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz. İnşallah fena hâlde ayrımsız turnuva evet” diye niteleyerek konuştu.Uçan Top İl Temsilcisi Kağan Gürsu, TSYD İzmir Şubesi’nin 8 yıldır sürdürüp uluslararası boyuta taşıdığı geleneksel turnuvanın hem Türk voleybolu üzere hem üstelik İzmir voleybolu üzere çok balaban tıpkı katkı olduğunu söyledi. Meram Candan, arsıulusal ağıl gelen TSYD İzmir Turnuvası’nın herhangi bir yıl takımlar eliyle heyecanla beklendiğini belirtip katılımcılara sakatlıksız bir aranjman diledi. Murat Tendik de mevsim başında kendileri üzere çok koskocaman olan turnuvaya ulama verenlere teşekkürname etti.Turnuvanın programı ise şöyle;: 15 ILKGÜZ PERŞEMBE: 14.00 Arkas Spor-Sürükleyici Bükreş16.30 Altekma-Galatasaray

16 ILKGÜZ CUMA NAMAZI: 14.00 Arkas Spor-Galatasaray16.30 Altekma-Üreteç Bükreş

17 ILKGÜZ CUMARTESİ: 14.00 Galatasaray-Sürükleyici Bükreş

16.30 Arkas Spor-Altekma

– İzmir

Share: