İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden “Hilton” Açıklaması: “Depremzedelere Açılması İçin Şişman Hissedar ile Görüşmeler Mamul, Talebimiz Damarı Bozuk…

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hissedarı olduğu çarkıt Hilton Oteli binasının depremzedelere açılması için büyük aksiyoner Dede Ana Ortaklık ile vacip görüşmelerin yapıldığını, fakat binanın satılacağı gerekçesiyle taleplerinin hırçın karşılandığını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, belediyenin hissedarı olduğu ve İzmir depreminin arkası sıra kapılarını depremdeler için açan Hilton Oteli ile ilişkin mukayyet izah yaptı. Açıklama şöyle:

“Ülkemizin yaşadığı sarsıntı felaketinin peşi sıra barınma sorunuyla yüz yüze küsurat 10 şehrimizdeki yurttaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi iri bir ceht ve cansiparane çalışmaktadır. Lüzumlu kurumsal kapasitemizi devreye sokarak icap yürüttüğümüz kampanyalarla barınma sorununun çözümü için adımlar atıyoruz. Basında ve kamuoyunda meydan alan belediyemizin hissedarı olduğu sakat Hilton Oteli binasının depremzedelere açılmasına ilgilendiren haberlere uzaklık getirilmesi gereği doğmuştur. İzmir Büyükşehir Belediyesi namına depremin peşi sıra binanın büyük hissedarı Dede Ana Ortaklık ile zaruri görüşmeler yapılmış, İzmir depreminde olduğu üzere depremzedelere açılması önerisi götürülmüştür. Fakat bu talebimiz, binanın satılacağı gerekçesi ile suratsız karşılanmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yüzdelik 23,5 hissemiz olan söz konusu binanın depremzedelere açılması konusunda görüşümüzün olumlu olduğunu aynı defa daha duyuruyoruz. Ancak nihai kararın hukuken balaban hissedarda olduğunun da altını çiziyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Share: