Iz lisesi öğrencileri, depremzedeler üzere seferber oldu

İZMİR’in Menemen ilçesindeki Erdinç- Ahmet Cengiz Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi’nin besin bölümü öğrencileri, pişirdikleri 20 bin ekmeği zelzele bölgesine gönderdi. Moda bölümü öğretmenleri dahi depremzede çocukların üşümemesi için kışlık giyit dikiyor.

Menemen’deki Erdinç-Ahmet Cengiz Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesi’nin gıda ve moda bölümü öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte depremzedelere arkalama eli uzatıyor. Meslek müdürü Pek Akhisar, yaraları alay malay koymak için yola çıktıklarını belirterek, deprem bölgesine gönderilmek amacıyla günce 10 bin aldatmak üretip, torunlar için kışlık bala kıyafeti diktiklerini dile getirdi. Yer Sarsıntısı bölgesindeki çocuklara duyurmak üzere alt- arka kutup kıyafetler ürettiklerini belirten Akhisar, evvel etapta 200 topluluk üretilecek kıyafetlerden bodur sürede 5 bin takıma ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Akhisar, “Yaşanan bu dağ afet bölgesine uzaktayız amma rahat kalamıyoruz. Bizim bile çorbada tuzumuz olsun, bire bir yardımımız olsun istedik. Öğrencilerimiz beyninde yardımlaşma duygusunun üstelik yaşatılmasını keşfetmek istiyoruz. Umarız ihtiyaç sahipleri için bizim bile tıpkı faydamız peki” diye niteleyerek konuştu.

Tatil olmasına rağmen 5 besin bölümü öğrencisinin ekol bünyesindeki fırına gelerek çalışmaya başladığını anlatan Akhisar, “Bakanlığın projesi kapsamında gâh okullara fırın kurulmuştu. Tığ dahi İzmir’dahi fırını olan iki okuldan biriyiz. Öğrencilerimiz yegâne seferde 10’ar bin nüsha kalkmak için 2 seferde toplam 20 bin sayı ekmek hazırlayıp, Malatya ve Hatay kabilinden depremi genişlik aşkın hisseden yerlere gönderim yaptılar. Moda tasarım öğretmenlerimiz bile toplanmış 600-700 skor kışlık çul dikti. Elimizden gelen desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Share: