İYİ Öğür Genel Başkanı Akşener’den Pursaklar ve Keçiören’de esnaf ziyareti Açıklaması

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, hükümetin açıkladığı Sosyal Hane Projesi’yle ilgilendiren, ” Vatandaş neyi aldığını, ne kadar ödeyeceğini çakmak zorundadır. Projeye söyleyecek sözümüz yok. Onlara düzeltmeleri amacıyla her cins imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz, o projeyi yapacağız.” dedi.

Akşener, Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde esnafı ziyaret etti.

Akşener, Keçiören ziyareti sırasında kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Düzem Korumalı TL Tevdiat Hesabı sistemini eleştirerek, “75 milyar lira ödendi sahiplerine. 75 bilyon liralık cebinizden bundan sonra. 75 bilyon teklik pekâlâ gitti? Zira Türkiye’nin değme tür borcunu zer, dolar ve avro ile yaptılar. Ekonomiyi kusursuz yönetemediler.” diye niteleyerek konuştu.

Esnaf ziyaretlerini sürdürdüklerini anlatım fail Akşener, “Demincek ‘FETÖ’cü’ dediler olmadı, ‘PKK’lı’ dediler olmadı, ‘Faili meçhulcü’ dediler olmadı. Denilmedik bir husus kalmadı. Ama tığ o dükkanları gezmeye bitmeme ediyoruz. O dükkanların süresince bugüne büyüklüğünde bir partiyi yermedim, partimi övmedim, propaganda yapmadım. Elden dertlerinizi öğrendik. Bizim siyasal anlayışımız budur.” ifadelerini kullandı.

Hükümetin açıkladığı Sosyal Göz Projesi’hangi bile değinen Akşener, şunları kaydetti:

“Bakın seçime akilane gidiyoruz. Ne yaptılar? Içtimai Bölük Projesi ortaya koydular. Eseme kendisine makul ama anlatılmayan benzeri yanı var. Hangi kadar ödeyeceğiniz muhtemelen değil. Deminden Hayrettin Karaman’dan değil ama bu işi dolgunca bilenlerden fetva almalarını kaynak ediyorum. Çünkü tıpkı yurttaş neyi aldığını, hangi kadar ödeyeceğini vâkıf olmak zorundadır. Onu göstermek zorundasınız. Bakın projeye söyleyecek sözümüz namevcut. Onlara düzeltmeleri amacıyla seçme cins imkanı sunacağız, düzeltmedikleri takdirde biz geleceğiz, o projeyi yapacağız ve gerçekten fakirin evini ödeyebileceği şekilde yapıp tasdik edeceğiz.”

Esnaf ziyaretleri sırasında zaman zaman alışveriş özne Akşener, balıkçıda gazetecilere balık izaz etti.

Akşener, sabahleyin saatlerinde Pursaklar’da yetinme önderleri ve hisse senedi insanlarıyla de tıpkı araya geldi.Share: