Iye illerinde toplumsal konut projesi başvurularında deniz yaşanıyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin arz iri içtimai bölük projesi kapsamında Veli illerinde da vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Iye Bölgesi’nde e-Çap üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, evraklarını tevdi etmek üzere er saatlerde Umum ve Ziraat bankaları şubelerinin uğrunda yoğunluk oluşturdu.

Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 göz yapılmasının planlandığı Manisa’da Ahali Bankası uğrunda muntazır vatandaşlardan Recai Cebbar, terzilik yaptığını, yıllardır ev sahibi olamadığını, kiradan boşanmak istediğini tabir etti.

Avcı, “TOKİ’ye yazılmaya geldim, elan önceki birlikte yazılmıştım, çıkmadı. Bu el tecelli diyelim.” dedi.

Halil Kabadayı üstelik proje üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, toplumsal hane projesinin özge konut fiyatlarındaki yükselişi birlikte durdurmasını beklediğini söyledi.

Yüksel Karaböcü ise mahiye kirası 3 bin lira olan benzeri evde oturduğunu dile getirerek, “Ego bu imkanla kira öder gibi evimi alacağım, familya sahibi olacağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cenabıhak razı olsun. Bu imkanı bize sundu, mutluyuz ve huzurluyuz. Yoksa ben ev sahibi olamazdım.” diye niteleyerek konuştu.

Uca Gökmen bile mânialı raporu olduğunu belirterek, 10 senedir kirada oturduğunu, proje ile karı sahibi olmayı umduğunu rapor etti.

Denizlili vatandaşlar konut projesinden memnun

Denizli’üstelik 19 ilçede 2 bin 950 konutun yapılması bekleniyor.

Kent merkezinde bankaların bulunduğu Gazi Mustafa Eksiksizlik Bulvarı’na er saatlerde mevrut vatandaşlar, doldurdukları evrakları banka görevlilerine çevirmek için espas bekliyor.

Başvuru yapanlardan Şanlı Şenel, göz sahibi almak üzere mesafe beklediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdeden sonra aile sahibi kalkmak üzere geldik. Sülale sahibi gelmek bizim için hayaldi. Fakat Cumhurbaşkanımız yardımıyla inşallah familya sahibi olacağız, çokça teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Duygu Tekin birlikte bu projede emeği güzeşte herkese teşekkür ettiğini anlatım ederek, mufassal yıllardır kirada oturduğunu, eş sahibi olacağı amacıyla mutlu olduğunu dile getirdi.

Share: