Isparta’da meslek çevrelerinde öğrenci ve gidiş geliş güvenliği için tedarik makbuz

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentteki 103 ekol ve çevresinde mektepli güvenliği amacıyla tedbir aldı.

Yeni yetişek-öğretim yılında okulların açılmasına bir iki süre kalması zımnında polis ekipleri, meslek çevrelerindeki trafik güvenliği önlemleri, bulaşan geçitleri, gidiş geliş levhaları, kullanılmayan vesait ve alanların tespiti, güzergah tedbirlerinin gözden geçirilmesi gibi konularda taharri gerçekleştirdi.

Yürütülen çalışmayla okullar açılmadan güven personelinin kayran hakimiyetini sağlaması, öğrenci güvenliğini riske atacak konuların belirleme edilmesi hedefleniyor.

Denetimlerde 203 polis güçleri görev aldı

Isparta Güvenlik Müdür Muavini Yanardağ Gün, AA muhabirine, İçişleri Bakanlığı, Güven Umumi Müdürlüğü ve Isparta Valiliği koordinesinde okul çevrelerinde asayiş ve trafik güvenliğiyle ilgilendiren mücahede yaptıklarını söyledi.

Personeli 2022-2023 eğitim-tedris yılı başlamadan alanlarda görevlendirdiklerini tamlayan Zaman, “Personel amacıyla benzeri nevi eğitim bilimi faaliyeti oldu. Alanlarda eksiklikleri ve çalışmaları yerinde gördük. Geleceğimizin teminatı bala ve gençlerimizin korunmasına müteveccih yapılacak çalışmalara taraf vermek amacıyla 203 personelle bu arada görev aldık.” diye konuştu.

Trafik Bölüm Başmuallim Vekili Sezgin Sezer üstelik yeni yetişek sezonunda tehlikesiz gidiş geliş ortamı üzere çalışma yaptıklarını dile getirerek, “Şimdiden okul önlerinde trafik ekol önü tedbirlerini gözden geçiriyoruz. Meslek çevrelerindeki muvakkat geçitleri silinmişse kurumlarla kontak kurup baştan çizilmesini sağlıyoruz. Ekol çevresinde hurda vesait varsa bunları kaldırıyoruz. Kaldırımlarda çocukların yürümesi için tam alan var mı? Üzerinde seçme nesne gereç varsa bunları kaldırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: