İntihar etmek talip kadından inanılmaz akıntı! doğal gaz borusunu kesip çakmağı çaktı

Kartepe ilçesi Ataevler Mahallesi Gökhan Sokak’taki 3 kıvrım bir binanın destek katında etkili ve ruh bilimsel sorunları olduğu belirtilen Melike İ., dairenin gaz borusunu kestikten sonraları, salonda çakmağı çakınca patlama oldu. İhbar konusunda bölgeye polis güçleri, itfaiye aracı ve esenlik ekipleri irsal edildi. İtfaiye ekipleri saf gazı keserek yangını söndürdü. Yaralanan Melike İ., hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

PATLAMA GÜVENLİK KAMERASINDA

Patlama zımnında çevredeki binalar da uymazlık gördü. Patlamada 2 binada hep 15 dairenin ve 1 otomobilin hasar gördüğü belirleme edildi. Patlamanın yaşandığı ofis ise ağız ağıza kullanılamaz ayla geldi. Evde yaşanan patlama ise bambaşka tıpkı binanın asayiş kamerasına yansıdı.

“OCAK YIKILDI ZANNETTİK”

Patlamanın yaşandığı evin karşısındaki dairede oturan Fatma Tuğal, “Sabah 05.30’u geçiyordu. Aynı gümbürtü duyduk. Aile yıkıldı zannettik. Tıpkı olağanüstü alanıydı. Pattadak camlar patladı. Yataktan fırladık, oğlum odasında sıkışmış. Bizim camlar, kapılar, kâffesi yerinden fırlamış. Seçme şeyimiz münkesir. Biz geçmek amacıyla geldiğimizde alın dairenin kapısı bizimkinin durumunda, bizim kapımız ise habbe içindeydi. Dışarıya çıkamadık. Balkona çıkmaya çalıştık. Teras kapısı uçuk, oradan bile çıkamadık. Camlar parçalandığı için camlardan birlikte çıkamadık. En sonundan polat kapıyı kaldırarak, ancak anca dışarı çıkabildik. O anda kendisi evi patlatıp, binanın koridorunda bayılmıştı. Benim evimdeki tamlık eşyalar hasar gördü. Değme şeyim gitmiş benim. Ego bu evi 3 ay geçmiş aldım. Henüz borcunu ödemeden evimizi yıktı yöntemince” dedi.

‘YATAKTA ÜZERİMİZE KADEH KIRIKLARI YAĞMIŞ’

Karşı binada dallı güllü Mustafa Vural ise, “Ego o gürültüyle beraber bağırarak uyandım. Haddinden Fazla korktum amiyane. Dışarı yaklaşmak amacıyla perdeyi çektiğimde ayağıma aynı şeyler battı. Lüp camları kırılmış. Yatakta bizim üzerimize de kadeh kırıkları yağmış. Korkunç tıpkı şeydi” diye konuştu.Share: