Instagram’dan uygulama dışı canlı yayın

Pop içtimai medya platformu Instagram, canlı yayın özelliğini genişletiyor. Instagram’de masaüstü bilgisayardan ve türlü üçüncü taraf platformlar aracılığıyla canlı yayın yapılabilecek.

TRT Marifet’mağara aktardığına göre Instagram, yayıncıların OBS, Streamyard ve Streamlabs kabil naklen yayın yazılımlarını kullanarak bire bir masaüstünden canlı yayın yapmalarını sağlayan kullanılmamış benzeri canlı yayın aracını imtihan ediyor.

Uygulama dışı canlı yayın

Meta’ya ilgilendiren sosyal iletişim araçları platformu, ilk defa uygulama dışında canlı yayın açmaya cevaz veriyor. Eskimemiş entegrasyon sebebiyle Instagram yayınlarında harici azrail, mikrofon veya ekran şablonları kullanılabilecek.

Instagram’ın masaüstü sürümünde canlı yayın başlatmak üzere önce olarak hangi ürün platformunu (OBS veya Streamlabs kabil) seçtiğinizi belirtmeniz gerekiyor. Peşi Sıra hareketli yayınınıza ayrımsız başlık vermeniz isteniyor. Başlığınızı seçtikten sonra ise anahtar ve doğrudan kitap bağlantısını göreceksiniz. Gelişigüzel iki kodun de harici yazılıma kopyalanmasıyla Instagram yayınını aut bir uygulamaya bağlamış olacaksınız.

Meta sözcüsü Instagram Live Producer ile ilişik adına şunları söyledi:

“Instagram Live’ı paylaşılan deneyimler amacıyla düşündürücü benzeri kayran haline getirmenin yolları üstünde rastgele antlaşma çalışıyoruz. Şu anda yayıncıların siktirici ayrımsız eş grubuyla im yazılımı kullanarak çalışkan yayına geçmelerine müsaade vermenin tıpkı yolunu sınav ediyoruz.” dedi

Instagram ilk defa dış aynı uygulamayla bütünleşme sunuyor olsa bile, eser için hala bazı kurallara sahip. Örneğin; 9×16 bildirme-kabile oranı, saniyede 60 kare hızında 720 piksel çözünürlük ve 2.250 ila 6.000 Kbps ortada video bitrate aralığını desteklediğinin altını çiziyor.

Instagrama kullanılmamış çeşni: ‘Gönderi sabitleme’

 

İnstagram’dan Madonna’evet yasak!

 

Instagram’a ebeveyn denetimleri geliyor

 

Share: