İngiltere’da familya fiyatları tarihi zirvesinde

FİNASGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Pandemi sonrası neredeyse tekmil dünyada emlak fiyatlarında rekor oranda artışlar yaşanırken Türkiye ve İngiltere artışta başı calip ülkeler oldu. Halifax’ın genel müdürü Russell Galley, “Bir Krallık’ta bir karı satın almanın averaj maliyeti, geçen ayak tabanı göre yüzdelik 1 yahut 2.857 £ arttı ve şimdi art arda 11 aydır arttı. Almanak nema bile %10,5 ile koşa hanelerde kalıyor, fakat bu, yılın esasen bu yana görülen arz dokunaklı nema oranı” dedi.

Brexit ve mühür vergisi avantajı ve yabancıların talebiyle yaşanan denk artışının sonuç dönmede yavaşladığı belirtiliyor. Küsurat nema oranları nedeniyle bankaların ve familya ahzetmek isteyenlerin elan temkinli olduğu vurgulanıyor.

bu arada, Benham ve Reeves’in Direktörü Marc Von Grundherr, “Almanak büyüme oranının çift haneleri aşmaya devam etmesi oldukça şaşırtıcı” yorumunu yaptı.

Marc Von Grundherr, değer artışı yavaşlamış kabil görünse de yapım maliyetlerindeki artma ve faiz oranlarının henüz dahi yükseleceği beklentisinin yanında bağan bölük stokunun ölçülü vadede yükselişi destekleyecek gelişmeler olduğunu belirtiyor.

İngiltere’da 10 Müslüman’dan 7’si gelişim yerinde İslamofobiye maruz kalıyor

İngiltere’de haftada 4 gün düzentileme denemesi!

İngiltere’de 2 milyon gönül teferruatlı süreli Kovid’den muzdarip

İngiltere Başbakanı Jonhson’a yönelik çekilme baskısı artıyor

İngiltere sabit coin’lere el atacak

İngiltere’birlikte hareket dünyasının ekonomiye güveni arttı

Share: