İki kamer evvel Nejla’nın evliliği için toplanan sevenleri, bu kere cenazesi üzere toplandı

Görgülü’ın Koçarlı ilçesinde 2 kamer ilk evlendiği eşinin boğazını keserek öldürdüğü 32 yaşındaki Nejla eş, gözyaşları beyninde toprağa verildi. İki kamer evvel allı duvaklı kadın revan Nejla’nın yeryüzü bahtiyar gününde aynı araya gelen sevenleri bu defa sunu keder gününde benzeri araya geldi. Nejla Aydoğdu’nun yakınları kıyacı kocaya ve onun evlenmesine ‘uygun’ raporu veren hekimlere aksülamel gösterdi.

Edinilen bilgiye bakarak, ana babası ayrı aktif 32 yaşındaki Nejla Yiğit, Aydın Koçarlı ilçesinde hayatiyetli 33 yaşındaki M.A. ile 2 kamer önceki dünya evine girdi. 26 Haziran haset acun evine giren ve Aydoğdu nesep ismini düz Nejla, daha elinin gelin kınası çıkmadan azgın tıpkısı cinayete kurban gitti. Güdük sürdüğü belirtilen nişanlılık ve dernek esnasında psikolojik rahatsızlığı gizlendiği tamlanan damat M.A., Koçarlı İlçesi’ne sınırlı Satılar Mahallesi’ndeki Demiroluk Yaylası mevkiinde çıkardığı 2 mahiye karısını burada boğazını keserek öldürdü.

Bağ evinden yükselen bağırışlara cebin çevredekilerin ihbarı ile bölgeye gelen güllabi ve sağlık ekipleri Nejla Aydoğu’nun hayatını kaybettiğini tayin etti. Cumhuriyet Altını Savcılığı’nın olay yeri incelemesinin ardından otopsiye alınan tendürüst kadının boğazının kesilmesi sonucu koygun şekilde hayatını kaybettiği belirlendi. bu arada vücudunun türlü yerlerinde dahi yaraları olan Nejla Aydoğdu, memleketi Çine İlçesi’ne ilişkin Esentepe Köyü’nde gözyaşları beyninde toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan Ata Hasan Alp, Anne Selma Kahraman ve Nejla’nın abisi Nejat Alp göz yaşlarına bilgili olamadı. İki ay ilk telli perdeli elkızı olup elan elinin kınası çıkmadan kocası vasıtasıyla hunharcasına öldürülerek kişmiri toprağa verilen Nejla’nın babası ve abisi, devlete sığındıklarını ve katilin yeryüzü ağırbaşlı şekilde cezalandırılmasını istediler.

Kocasının katili olacağını on paralık doğaç elkızı giden kızını 2 kamer içre toprağa vermenin haddinden fazla büyük bire bir keder olduğunu ve kimsenin hakeza dokunaklı yaşamamasını talip Asıl Selma Yiğit, “Bu caninin evlenmeden önceki bu durumunu ve rahatsızlığını gizlemişler. 2 ay ortamında kızımı öldürdü. Bunun bu halini biliyorlarmış. Lacerem buna izin ettiler. Ömür boyu hapisten çıkarılmasın” diyerek çığlık etti.

“Etibba şüphesiz evlenebilir raporu veriyor”

Kızlarını verdikleri kıyacı zanlısı damadın, evlenmeden geçmiş 3 kez hastanede yatıp psikolojik otama gördüğünü sonraları öğrendiklerini tamlayan Nejla’nın yakınları, “Evlenmeden geçmiş taraflara doktor raporu veriliyor. Bu kişiyi pekâlâ evlenebilir raporu vermişler. Bu durumun birlikte sorgulanmasını istiyoruz” diye niteleyerek konuştular. – AYDINShare: