İhbar konusunda geldiği Diyarbakır’da sokak sokak kayıp kardeşini arıyor

BATMAN’üstelik 6 gün önceki evden çıktıktan bilahare kendisinden ayrımsız elan bilgelik alınamayan tekstil işçisi Yusuf Çevik’ın (20) ailesi, polise zayi ihbarında bulundu. Içtimai medyadan birlikte Çevik’ın fotoğrafını paylaşan ağabeyi Mahmut Acar (28), Diyarbakır’üstelik görüldüğü ihbarı üstüne geldikleri kentte, yakınlarıyla alay malay sokak sokak kardeşini arıyor.

Batman Tevhit Uran Bölgesi’ndeki bir dokuma fabrikasında çalışan Yusuf Acara, 2 Eylül’üstelik işten çıktıktan sonra kendisinden tıpkı elan fen alınamadı. Ailesi, çocuklarını zat imkanlarıyla bulamayınca polise her an kayıp ihbarında bulundu. Mahmut Acar dahi toplumsal iletişim araçları hesaplarından kardeşi amacıyla zayi ilanları verdi. Yapılan araştırmada, Yusuf Acara’ın en üst Batman Şehirlerarası Otogarı’nda görüldüğü tespit edildi. Otobüs firmalarıyla yapılan görüşmelerden akıbet çıkmazken Mahmut Acar’ı arayan aynı dirilik Yusuf Çevik’ı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Gaziler Mahallesi’nde gördüğünü söyledi. Bunun üstüne Diyarbakır’a gelen Enerjik ve yakınları, Yusuf Acar’ı gördüğünü sav eden kişiyle buluşup polis merkezine gitti. Diyarbakır polisi da konuyla ilgilendiren emek başlatırken, Mahmut Acar ve yakınları dahi çıkmaz sokak gezerek, Yusuf Enerjik’ı aramaya başladı. Eş bireyleri, kayırıcı yoğunluğunun aşkın olduğu düz ve caddelerde bile yoldan geçenlere Yusuf Çevik’ın fotoğrafını göstererek görüp görmediklerini soruyor.

‘ANNEM 6 GÜNDÜR PERİŞAN, EVDE YAS VAR GİBİ’Kardeşinin bekar olduğunu ve seçme sıkıntısının olmadığını belirten Mahmut Acar, annesinin 6 gündür beğenilmeyen olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yusuf kardeşim ile birlikte Batman Organize Uran Bölgesi’nde bire bir tekstil firmasında bu arada çalışıyorduk. Cuma Namazı haset işe gelmedi. Öğleden sonra onu gören tor. Daha sonradan polise gittik, toplumsal medyadan zar verdik. Diyarbakır’dan ayrımsız hempa aradı, ‘Gaziler tarafında gördüm’ dedi. Tığ birlikte geldik buraya, bakıyoruz. Buraları ve çevreyi meşgul aradık göremedik. Kardeşim kaçırıldı mı, kaçtı mı, bire bir şeyden mi korkuyor, başına tıpkısı özdek mi geldi? Ne olursa olsun tığ arkasındayız, yeter kim evine gelsin. Annem 6 gündür berbat. Evde matem var gibi. Zira hiçbir özdek bilmiyoruz. Kardeşime ne oldu? Başına bire bir husus mi geldi? Başına bir molekül gelmişse da korkmasın, onun yanındayız. Tek şeyden korkmasın, gelsin bana söylesin. Biz arkasındayız, çap arkasında, değme şekilde ona destek sunacağız. Kâfi kim evine gelsin. Diyarbakır’daki bacanak ‘kesin odur, Gaziler tarafında görmüşüm onu’ dedi. Sabahtan beri arıyoruz, polise de söyledik. Polisin birlikte bilgisi var. Buradan kardeşim beni görürse, korkmasın, arkasındayım. Ki görürse Tanrı rızası için bize bir şekilde ulaşsın.”Share: